Yükleniyor ...
%15
Anahatlarıyla Tasavvuf ve Tarikatlar / Hasan Kamil Yılmaz / Ens..

Anahatlarıyla Tasavvuf ve Tarikatlar / Hasan Kamil Yılmaz / Ensar Neşriyat

Facebook Twitter
Ensar Neşriyat
: 9789756794302
19,00 TL 
  16,15 TL
2,85 TL (%15)
%15

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Tasavvuf, İslami hayatın ve kültürümüzün bir parçasıdır. Ortaya çıkışından bu yana daima ilgi odağı olmuştur. Bugün de gerek düşünce sistemi olarak, gerekse hayat tarzı ve terbiye biçimi olarak hem ilgi çekmekte, hem de çeşitli tartışmalara konu edilmektedir.
Tasavvufun sosyal meselleri olan tekkeler ve eğitim kurum sayılan tarikatlar, bu yüzyılın başından beri İslam ülkelerinin bir kısmı devlet eliyle toplum hayatının dışına itilmeye çalışılmışsa da, halkın bu müesseselere ilgisi pek azalmamıştır. Özelikle Batı da ve Amerika da tasavvufun hem tarikat boyutundaki eğitim tarzı, hem de düşünce planındaki üslubu, ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kuzey Afrikalı pek çok tarikat mensubu, Fransa, İngiltere gibi Avrupa ülkeleriyle Amerika da İslamiyetin yayılmasına öncülük etmektedir. Mevlana, İbn Arabi ve Yunus Emre gibi tasavvufi düşünce temsilcilerinin fikir ve eserleri Batı insanının ilgisini çekmeye devam ediyor.
Türkiye de İlahiyat Fakültelerinde "Tasavvuf un ana bilim dalı haline gelmiş olması, bir merhaledir. İlmi platformda tasavvufun beli bir hüsn-i kabule mazhar olmaya başladığının ifadesidir.
Uzun yıllar İstanbul M.Ü.İlahiyat Fakültesi öğrencilerine takrir ettiğimiz tasavvuf ders notlarını yer yer geliştirilip yer yer kısaltarak yeniden gözden geçirilmesinden ortaya çıkan bu çalışma, gerek ilahiyat mensuplarının, gerekse ilgi duyan insanlarımızın tasavvuf konusundaki soru ve taleplerine cevap vermek üzere kitap haline getirilmiş bulunmaktadır.
Çalışmamız bir giriş ile beş bölümden ibarettir. Giriş bölümünde, günümüz tasavvuf telakkileri ile mistisizm hakkında kısa bir bilgi verilmektedir. Birinci bölüm de ise tasavvuf ilminin doğuşu, kaynağı, tarif ve gayesi ile diğer ilimlerle münasebeti anlatılmaktadır. İkinci Bölüm de ise tasavvuf tarihinin tanımı, konusu ve gayesi verildikten sonra tasavvuf tarihi, zühd, tasavvuf ve tarikat olmak üzere üç dönem halinde incelenmektedir. Üçüncü Bölüm de tasavvuf kavramları tahalluk ve tahakkuk olmak üzere iki ana başlık altında sunulmaktadır. Bu iki ana başlık altında tasavvufun temel kavramları tanıtılır. Dördüncü Bölümde tarikatlar, tekkeler ve ahi birliklerinden oluşan tasavvuf kurumları ve başlıca tarikatlar anlatılmaktadır. Beşinci Bölüm de ise tasavvufi mes elelere yer verilmiştir. Bu bölümde tasavvufi düşüncenin varlık konusundaki "vahdet-i şühud" görüşüyle, "insan" anlayışı anlatılmıştır. Yine bu bölümde keramet, rüya, ricalü l gayb, tevessül ve rabıta gibi konular tartışılmıştır.

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Ensar Neşriyat

Ürün Kodu:9789756794302
Sayfa Sayısı:368 sayfa
Yazar:Hasan Kamil Yılmaz
Boyut:14.0x20.0 cm
Basım Yılı:Eylül 2006
Kağıt Cinsi:2. Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gönderi bulunamadı

 

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula