Yükleniyor ...
%20
Teoride ve Uygulamada Bütçe Politikası - Haluk Egeli Ahmet Özen..

Teoride ve Uygulamada Bütçe Politikası - Haluk Egeli Ahmet Özen - Altın Nokta Basım Yayın

Facebook Twitter
: 9789756146354
15,00 TL 
  12,00 TL
3,00 TL (%20)
%20

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 99,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:
Günümüzde gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkelerin ortak amacı, makro-ekonomik hedeflere ulaşmak yö-nünden çeşitli iktisadi ve mali politika araçlarını etkin bir şekil-de kullanmaktır. Buna göre bir iktisat ve maliye politikası aracı olan bütçenin pek çok ülkede aynı zamanda ekonomik istikrara ulaşmak açısından önemli bir politika aracı olarak kullanıldığı görülmektedir. Nitekim her ülke kendi sosyo-ekonomik yapısına göre bütçe politikalarını önceden belirlediği amaç ve hedefler doğrultusunda ele alıp uygulamaya çalışmaktadır. Ülkelerin bu yöndeki çabaları özellikle 1929 Büyük Buhranından sonra hız kazanmış ve Keynesyen düşüncelerin etkisiyle devlet anlayışı müdahaleci bir yapıya bürünmüştür. Müdahaleci devlet anlayışının ortaya çıkmasıyla bütçeler de kapsadığı değişkenler bakımından başlıca iktisat ve maliye politikası araçlarından biri haline gelmiştir. Bu durum bütçenin mali dengeyi sağlamanın yanı sıra ekonomik dengeyi de sağ-lamaya yönelik kullanılması gerektiğini ortaya koymaktadır. O halde bir ülkede ekonomik dengelerin korunabilmesi, bütçe politikalarının en iyi şekilde planlanıp uygulamaya geçirilmesiyle mümkündür. Öte yandan bütçe politikalarının hükümetler tarafından kalkınma plan hedefleri doğrultusunda kullanılabilmesi, bütçenin hacim ve miktar olarak çok iyi düzenlenmesini gerektirmektedir. Buna göre, toplumsal tercihlere paralel olarak gi-derlerin ve gelirlerin bileşimi iyi ayarlandığı takdirde bütçe politikasından beklenen amaçlara ulaşmak o nispette kolaylaşacaktır. Bütçe politikasına yönelik alınan önlemler özellikle iktisadi konjonktüre bağlı olarak pek çok ülkede değişik olabilmektedir. Bunda gerek ülke içinden gerekse ülke dışından kaynaklanan iktisadi krizlerin ekonomiyi etkileme derecesi önemli bir faktör durumundadır. Özellikle günümüzde küreselleşme sürecinde yaşanabilen iktisadi krizlerden çıkış yönünde alınması gerekli tedbirlerin başında bütçe politikası araçları dikkat çekmektedir. Nitekim pek çok ülke son global krizle birlikte mali disiplini sağlayabilmek açısından mali açıkları azaltıcı ve aynı zamanda iktisadi istikrarı sağlayıcı tedbirler almaktadırlar. Bu bağlamda ülkeler krizin ulusal ekonomiler üzerinde yarattığı olumsuz etkileri giderebilmek açısından bütçe araçlarından mali hedeflere ulaşmak yönünde yoğun olarak yararlanma çabası içindedirler. Öyle ki ülkeler yaşadıkları krizden çıkabilmek için bazen daraltıcı bazen de genişletici bütçe politikası tedbirlerine başvurabilmektedir. Böylece içsel ve dışsal faktörlere göre büyüklük ve bileşimi değişen bütçelerin ekonomik, mali ve sosyal hedefleri gerçekleştirmede aktif bir araç olduğu belirtilebilir. Kitabın basım aşamasına gelmesinde yaptıkları tashihlerle katkı sağlayan bölümümüz araştırma görevlilerine ve kitabın basımını titizlikle gerçekleştiren Altın Nokta Yayınevine en içten teşekkürlerimizi sunarız. Çalışmamızın öğrencilere ve bu konularda araştırma yapanlara yararlı olmasını temenni ederiz.
Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Altın Nokta Yayınları

Ürün Kodu:9789756146354
Sayfa Sayısı:200 sayfa
Yazar:Haluk Egeli Ahmet Özen
Boyut:16 X 24 X 1 cm
Basım Yılı:2013 2.Baskı
Kağıt Cinsi:1.Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.