Yükleniyor ...
Türkiye'de Kullanılan Psikolojik Testlerden Örnekler / Necla Ön..

Türkiye'de Kullanılan Psikolojik Testlerden Örnekler / Necla Öner / Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Facebook Twitter
: 9786054238804
  65,00 TL

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Kitapta yer alan psikolojik testler şimdiye kadar Türk psikologlarının eğitimci ve sosyal bilimcilerinin araştırmalarında/uygulamalarında kullanmış oldukları tekniklerin bir dökümüdür. Standart bir form kullanlarak her test hakkında temel teknik bilgiler verilmiştir. Nesnel bir yaklaşımla sunulan bilgilerin dışında herhangi bir eleştiri ya da değerlendirme yapılmamış; bundan özenle kaçınılmıştır. Önümüzdeki onyıllarda psikolojik testler bilimsel, teknik ve meslek ahlakı yönleriyle benimsendikten sonra bunların eleştirel bir yaklaşımla değerlendirilme olanağı elde edilebilir.

Okuyucuyu bilgilendirmek, var olan testleri ve test çalışmalarını dikkatle inceleyerek bu konuda bilim ve meslek bilincini oluşturmak; yeni araştırma/geliştirme çalışmalarını özendirmek; var olan testlerin iyileştirilmesini, sayılarının çoğaltılmasını sağlamak; testler konusunda meslektaşlararası etkin iletişim ve işbirliğini özendirmek kitabın başlıca amaçlarını oluşturmaktadır.

Prof. Dr. Necla Öner ilk ve orta öğrenimini doğduğu şehir olan İzmir'de tamamladıktan sonra ABD'de lisans (1958, Doane College) ve lisansüstü eğitimini görmüştür. Minnesota Üniversitesi'nde Eğitim Psikolojisi ve bunun iki alt alanında yüksek lisans (1959) , Profesyonel Okul Psikolojisi Diploması (1966) ve doktora (1971) öğrenimini yapmıştır. Doçentlik (1977, Hacettepe Üniversitesi) ve Profesörlüğü (1988, Boğaziçi Üniversitesi) Danışma psikolojisindedir.

Meslek yaşamımın büyük bölümünü oluşturan öğretim hizmetlerini, öğretim üyesi olarak Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde (1966-1979) ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü'nde (1979-1993) vermiştir. Uygulama alanındaki hizmetleri iki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinin kuruluşu ve yönetimi (İzmir Amerikan Kız Koleji,1960-1963; Boğaziçi Üniversitesi, Bürem,1993-1996) ile okul psikologluğudur (Minneapolis, ABD,1964-1966; 1969-1971) .

Necla Öner'in uzmanlığı ve yayınları eğitimde psikolojik hizmetler, psikometri, uluslararası psikolojik testler ve kaygı konularındadır. Makale ve araştırmaları çeşitli Türkçe ve İngilizce dergilerde; kitaplarda yayınlanmıştır. Kitapları arasında testlerle ilgili olarak, Süreksiz Durumluluk/Sürekli Kaygı Envanteri El Kitabı (1983 ve 1985, Boğaziçi Üniversitesi Yayınları) ; Sınav Kaygısı Envanteri El Kitabı (ve test takımı) (1990, Yöret yayını) ; Çocuklarda Öz Kavramı Ölçeği Elkitabı (ve test takımı) (1994, Türk Psikologlar Derneği yayını) eserleri bulunmaktadır.

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Ürün Kodu:9786054238804
Sayfa Sayısı:986 sayfa
Yazar:Necla Öner
Boyut:14.0x20.0 cm
Basım Yılı:Aralık 2009
Kağıt Cinsi:1. Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltli
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gönderi bulunamadı

 

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula