Yükleniyor ...
%20
Ahmed Avni Konuk Görünmeyen Umman - Savaş Ş. Barkçin - Klasik Y..

Ahmed Avni Konuk Görünmeyen Umman - Savaş Ş. Barkçin - Klasik Yayınları

Facebook Twitter
Klasik Yayınlar
: 9789758740765
40,00 TL 
  32,00 TL
8,00 TL (%20)
%20

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:
Görünmeyen bir ummandır Ahmed Avni Konuk. Adını, eserlerini ve kişiliğini çok az kişi bilir.Hâfızdır, şâirdir, büyük bir müzik adamı ve büyük bir tasavvuf üstadıdır.Mevlevîdir ve en kapsamlı Mesnevî şerhinin yazarıdır.Aynı zamanda önemli bir devlet adamıdır. Uzun yıllar PTTnin genel müdür yardımcılığını yapmış, Postacı Ahmed Avni ünvânıyla anılmıştır. Çok yönlü, müstesnâ bir şahsiyet olmakla beraber bir o kadar da az bilinen Ahmed Avni Konuk, anlamaya ve anlatılmaya lâyık büyük değerlerimizden birisidir. Bu kitap, mahviyeti nedeniyle hakkında çok az bilgi bulunan Ahmed Avni Konuku günümüze ve geleceğe tanıtmak için, Konukun meşk silsilesine mensup olan Savaş Ş. Barkçinin yürüttüğü uzun süren araştırmaların meyvesi. Görünmeyen Ummanda Barkçin, Konukun kişiliği, hayat çizgisi, yaptığı işler, içinde bulunduğu kurumlar ve ortaya koyduğu eserleri anlatıyor. Bunun yanı sıra onu çevreleyen insanları, üstadlarını, dostlarını, talebelerini ve gönül dünyasını da çok boyutlu bir çerçevede ele almaya çalışıyor.SAVAŞ Ş. BARKÇİN1966 yılında Ankarada doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Aynı sene Devlet Planlama Teşkilatında uzman olarak çalışmaya başladı. Muhtelif kamu kurumlarında yöneticilik ve danışmanlık yaptı.Yüksek lisansını uluslararası ilişkiler konusunda ABDde Washingtondaki Johns Hopkins Üniversitesinden 1996 yılında aldı. Aynı yıl Bilkent Üniversitesinde başladığı siyaset felsefesi doktorasını ise 2001 yılında tamamladı. Siyaset bilimi, felsefe, uluslararası ilişkiler ve kültür alanlarında muhtelif tebliğ, konferans, seminer, makale, deneme, tercüme ve kitap tanıtımı yayınları bulunan Barkçin, Bilkent Üniversitesinde dersler verdi. Klasik Türk musikisi çalışmalarına lise yıllarında başlayan Barkçin, musikimizin tarihi, teorisi, bugünkü durumu üzerine yoğunlaşmıştır. Bu alanda makale, tebliğ ve konferansları vardır. Cinuçen Tanrıkorurun Osmanlı Mûsikisi başlıklı makalesini İngilizceye çevirmiş, ayrıca muhtelif Türk musikisi albümlerinin İngilizce kitapçıklarını hazırlamıştır. 2000 yılından bu yana Zekâî Dede meşk silsilesinin günümüzdeki mümessillerinden Neyzen Ali Sarıgülden feyz almaya gayret eden ve klasik tarzda mütevâzı beste çalışmaları da bulunan Barkçinin müretteb bir dîvânı ile serbest vezinde ve halk şiiri tarzında kaleme aldığı şiirleri vardır.
Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Klasik Yayınlar

Ürün Kodu:9789758740765
Sayfa Sayısı:500 sayfa
Yazar:Savaş Ş. Barkçin
Boyut:20 X 26 X 4 cm
Basım Yılı:2009 1.Baskı
Kağıt Cinsi:2.Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gönderi bulunamadı

 

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula