Yükleniyor ...
%20
Muhafazakar İdeoloji Din-Siyaset / Hilal Onur İnce / Yeni Alan ..

Muhafazakar İdeoloji Din-Siyaset / Hilal Onur İnce / Yeni Alan Yayıncılık

Facebook Twitter
: 9786055669041
22,00 TL 
  17,60 TL
4,40 TL (%20)
%20

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Yazar, muhafazakârlığın, toplumların belleğinde bölük pörçük yerleşmiş olan bilgilere atıfta bulunmak suretiyle, kendisini, günün "yükselen değeri" olarak sunmasından yola çıkarak, demokrasi ile muhafazakârlığın birlikte anılamayacağını ileri sürmektedir. Buradan devamla, muhafazakâr düşünürlerin, muhafazakârlığın bir ideoloji olmadığı savı eleştirel bir yaklaşımla irdelenerek, muhafazakârlığın katı bir ideoloji, ama asla bir kuram olmadığı ortaya çıkartılmaktadır. Ayrıca, muhafazakâr ideolojide din ve siyaset arasında kurulan bağın, tarihsel süreç içerisinde gösterdiği değişkenlikte öncü bir işleve sahip olan Alman Ekolü temelinde bir değerlendirmesi yapılmaktadır.
Avrupa siyasal düşünceler tarihinde, bir ideoloji olarak ortaya çıktığı Fransız Devrimi'nden başlayarak günümüze kadar, siyasal sistem analizlerinde, siyaset teorisinde ve bugün küreselleşme çerçevesinde etkin bir ideoloji olarak karşımıza çıkan muhafazakârlık nedir? Bu soruya yanıt ararken, söz konusu ideolojinin arka planını, oluşum koşullarını, geçmişteki ve bugünkü taşıyıcılarını, aldığı yeni biçimleri ve hatta "yeni muhafazakârlık" olarak tanımlanan günümüz hareketlerinin ne ölçüde "yeni" olduğunu sorgulanmaktadır.
Karmaşık ve yeni düşmanlar yaratma temelinde oluşan ve günümüzde giderek yaygınlaşan muhafazakâr mistik söylem, bu ideolojinin "vaftiz babaları" olan Hans Freyer, Carl Schmitt, Martin Heidegger, Arnold Gehlen ve Leo Strauss gibi düşünürlerin temel görüşlerinin eleştirel bir okuması ile açığa çıkartılmaktadır. Muhafazakârlığın bir teori olmaktan çok, faydacı ve katı bir ideoloji olduğundan yola çıkılarak, söz konusu düşünürlerin görüşlerine biat eden günümüz muhafazakâr düşüncesini savunanların söylemleri ve çözüm önerilerinin izleri sürülmektedir.

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Yeni Alan Yayıncılık

Ürün Kodu:9786055669041
Sayfa Sayısı:376 sayfa
Yazar:Hilal Onur İnce
Boyut:14.0x20.0 cm
Basım Yılı:Mart 2010
Kağıt Cinsi:2. Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gönderi bulunamadı

 

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula