Yükleniyor ...
%25
Gelenekselci Ekol ve İslam / Nurullah Koltaş / İnsan Yayınları

Gelenekselci Ekol ve İslam / Nurullah Koltaş / İnsan Yayınları

Facebook Twitter
İnsan Yayınları
: 9789755746586
15,00 TL 
  11,25 TL
3,75 TL (%25)
%25

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Müslüman bir düşünür veya hem Arap, Pakistanlı ya da Endonezyalı olup aynı zamanda Müslüman bir entelektüel olmada hiçbir çelişki olmadığı gibi, fikirleri Türkiye sınırları dışında da alâkadar olunan bir Türk ve Müslüman düşünür olmada da bir çelişki bulunmamakta. Geleneksel doktrinleri ve İslâm düşüncesiyle olan münasebetlerini izah eden bu çalışma, özellikle İslâmî geleneklerine bağlı Türk entelektüeller için yerinde bir çalışmadır. Geleneksel karşıtı ve daha spesifik olarak İslâm karşıtı bir karaktere sahip olup muson ikliminde yağmurun yoğunluğu gibi İslâm alemini gark eden modern ve postmodern fikirler tufanına karşı koymak için zorunlu entelektüel vasıtalar sağlayabilecek şey, gelenektir. Modern dünyanın yanlışlıklarını gözler önüne sermede, sahih metafizik öğretileri bilinir kılmada; felsefe, kelam, tabiî ve fennî İslâmî ilimler, İslâm kozmolojisi ve bilim felsefesi, İslâmî antropoloji ve sosyoloji, İslâm fıkhı ilkelerinin metafizik ve vahyî temelleri, İslâm sanatının manevî önemi ve diğer birçok alâkalı konu dâhil İslâm entelektüel geleneğinin bütününü çağdaş bir dilde bilinir kılma ve yeniden inşa projesinde kıyası gayri kabil bir yardım sağlayacak olan yine bu doktrinlerdir. Ayrıca bu doktrinler, farklı dinler, geleneksel kültürler arasında ciddi bir diyaloğun gerçekleşebileceği aklî ve manevî bir muhit oluşturma yanında diğerleri dinleri anlamada vazgeçilmez anahtar da sunmaktadır.
Seyyid Hüseyin Nasr

Gelenekselci Ekol, çağın hastalıklarına, özellikle de modernizme karşı dünyevî insanı manevî insana dönüştürmenin anahtarlarını sunmaktadır. Modernizm karşısında herhangi bir aşağılık kompleksi ve ezilmişlik taşımaksızın vakur bir entelektüel duruş sergileyen Gelenekselci Ekol, sınırlı ve etkisiz bir güruh olmaktan çok, çaba ve gayretlerini, Allah'ın Vahyini insanlığa özellikle de entelektüel kesime ulaştırma amacına matuf çalışmalar yapan âlimlerden oluşan bir düşünce ve eylem okuludur.

Umudumuz odur ki bu mütevazı çalışma, Batı'daki entelektüel çevrelere İslâm'ı ve İslâm medeniyetini en derûnî biçimiyle tanıtmayı gaye edinmiş Gelenekselci Ekol'e mensup mütefekkirlerin fikir dünyalarına dair bir malûmât sunar.

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

İnsan Yayınları

Ürün Kodu:9789755746586
Sayfa Sayısı:248 sayfa
Yazar:Nurullah Koltaş
Boyut:14.0x21.0 cm
Basım Yılı:Yok 2013
Kağıt Cinsi:2. Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.