Yükleniyor ...
%15
Eski Türk Edebiyatı Çalışmaları VIII Kasadeye Medhiye Biçime İş..

Eski Türk Edebiyatı Çalışmaları VIII Kasadeye Medhiye Biçime İşleve ve Muhtevaya Dair Tespitler - Komisyon - Klasik Yayınları

Facebook Twitter
Klasik Yayınlar
: 9786055245092
52,00 TL 
  44,20 TL
7,80 TL (%15)
%15

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 99,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:
Yaygın olarak Divan Edebiyatı adıyla bilinen klasik dönem Osmanlı edebiyatı üzerine Eski Türk Edebiyatı Çalışmaları üstbaşlığıyla dokuz yıldan bu yana gerçekleştirilmekte olan akademik çalıştay dizisi, kendi alanındaki en nitelikli, kapsamlı ve istikrarlı toplantılardan biridir. Temelini bu toplantılarda sunulan bildirilerin oluşturduğu makale derlemeleri ise sekiz yıldan beri düzenli bir şekilde yayımlanmakta olup her yıl Osmanlı edebiyatının farklı bir yönünü geniş bir perspektif içinde tartışan yerli ve yabancı akademisyenlerin özgün yazılarını bir araya getirmekte, bu alanla ilgili çalışmalara önemli bir katkı sunmaktadır.Eski Türk Edebiyatı Çalışmalarının kasideye ayrılan sekizinci sayısı yayınevimiz tarafından araştırmacıların ve meraklıların istifadesine sunulmuş bulunmaktadır. Bilindiği gibi kökeni Arap edebiyatına dayanmakla beraber İslamiyetin yayılmasına paralel olarak Fars ve Türk edebiyatlarının başat şiir formlarından biri haline gelen kaside, temelde bir övgü (medhiye) şiiridir. Bununla beraber muhtevası ve tarihî gelişimi bakımından kasideyi edebiyat tarihinin sınırları içine hapsetmek mümkün değildir. Hz. Muhammede sunulan Kaside-i Bürdeden Tanzimat döneminin ilk aydınlarından Âkif Paşanın Adem Kasidesine uzanan çizgi içinde yer alan ve farklı dillerde yazılan binlerce kaside sadece edebiyat tarihine değil aynı zamanda toplum, din, kültür, siyaset ve zihniyet tarihine ait zengin bir malzemeyi de içinde barındırmaktadır. Dolayısıyla ülkemizde yakın zamanlara kadar dalkavukluk yapmak için yazılan şiir şeklinde sığ bir yaklaşıma maruz kalan kaside aslında ilgili alanlar için tahmin edilenden çok daha fazla öneme sahip bir şiir biçimi ve türüdür.Nitekim bu derlemede de -Türk edebiyatı merkezli bir yaklaşım ön planda tutulmakla beraber- kasidenin her açıdan daha geniş bir çerçeve içinde ele alınmasına gayret edilmiştir. İlk defa burada yayımlanan özgün makalelerin yanısıra konunun uzmanı olan yabancı araştırmacıların özellikle Arap ve Fars kasideleri üzerine daha önce yayımlanmış olan önemli makalelerinden yapılan çevirilerle kasideye farklı bakışların tanınmasına çalışılmıştır. Dolayısıyla Kasideye Medhiye bu yönüyle hem Osmanlı dönemi Türk edebiyatını temel referans noktası alan hem de Osmanlıyla ve edebiyatla sınırlı kalmayan bir muhtevaya sahiptir.
Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Klasik Yayınlar

Ürün Kodu:9786055245092
Sayfa Sayısı:725 sayfa
Yazar:Komisyon
Boyut:14 X 22 X 4 cm
Basım Yılı:2013 1.Baskı
Kağıt Cinsi:1.Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Ürünler
%15
Çekirge Yılı Kudüs 1915 1916 - İhsan et Tercüman - Klasik Yayın..32,00 TL   27,20 TL
%15
Tarihe Tanıklığım - Aliya İzzetbegoviç - Klasik Yayınları37,50 TL   31,88 TL
%15
Baleybelen İlk Yapma Dil - Mustafa Koç - Klasik Yayınları60,00 TL   51,00 TL
%15
Behcetül Fetava - Şeyhülislam Yenişehirli Abdullah Efendi - Kla..38,00 TL   32,30 TL
%20
Hatıralar Tanıdıklarım / Arnold Toynbee / Klasik Yayınlar26,00 TL   20,80 TL
%20
Kırımdan Kalan Miras Hansaray / Nicole Kançal Ferrari / Klasik ..60,00 TL   48,00 TL