Yükleniyor ...
%20
Sultan Abdülhamide Arzlar Marüzat - Ahmed Cevdet Paşa - Babıali..

Sultan Abdülhamide Arzlar Marüzat - Ahmed Cevdet Paşa - Babıali Kültür Yayıncılığı

Facebook Twitter
: 9789944118958
22,00 TL 
  17,60 TL
4,40 TL (%20)
%20

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:
Türk tarihinin en önemli kırılma noktalarından biri olan Tanzimatın ilanından itibaren 170 yılı geride bırakmamıza rağmen hâlâ aynı tartışmaların içindeyiz.Günümüz Türkiyesinin sosyo-ekonomik ve siyasi yapısını sağlıklı tahlil edebilmemiz için 1839la başlayan ve o dönem itibariyle bir açılım olan süreci çok iyi anlamamız gerekmektedir. Bu kitap döneminin en önemli devlet ve siyaset adamı olan ve gelişmelerin içerisinde yer almış Ahmed Cevdet Paşanın gözlemlerine dayanıyor. Batılılaşma serüveninin ve oluşan muhalefetin içyüzünün, siyasi çekişmeler ile Türkiyede darbe ve cunta geleneğinin kurumsallaşmasının ayrıntılarının yer aldığı kitap Yusuf Halaçoğlunun sürükleyici sadeleştirmesiyle okuyucuyla buluşuyor. ***Ahmed Cevdet Paşa'nın, II. Abdülhamid'in emriyle kaleme aldığı bu eser, aynı zamanda son asır Türk Tarihi'nin önemli kaynaklarından biri olma özelliğini de taşımaktadır. 1839-1876 yıllan ara¬sındaki tarihî ve siyâsî hâdiselerin hulâsasının yazıl¬masını isteyen II. Abdülhamid'e sunulması dolayısıyla Sultan Abdülhamide Arzlar Ma'rûzât ismini alan eser cüzdanlar halinde bulunmaktadır. Tamamı beş cüzdandan oluşan Ma'rûzât Yıldız evrakı arasında ele geçmiştir fakat birinci cüzdan kaybolmuştur. Bir zamanlar kaybolduğu sanılan, hiç ya-yınlanmayan ve Ahmed Cevdet Paşa'nın asıl yazmak iste¬diği devir olan beşinci cüzdan ise bu elinizdeki kitapta yer almaktadır. Sultan Abdülhamide Arzlar, yakın tarihimize önemli ölçüde ışık tutacak bir eserdir.
Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Babıali Kültür - BKY

Ürün Kodu:9789944118958
Sayfa Sayısı:295 sayfa
Yazar:Ahmed Cevdet Paşa
Boyut:14 X 21 X 2 cm
Basım Yılı:2010 1.Baskı
Kağıt Cinsi:2.Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gönderi bulunamadı

 

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula