Yükleniyor ...
%20
Mesnevide Tasavvufi Tefsir - Halim Gül - İnsan Yayınları

Mesnevide Tasavvufi Tefsir - Halim Gül - İnsan Yayınları

Facebook Twitter
İnsan Yayınları
: 9789755747071
30,00 TL 
  24,00 TL
6,00 TL (%20)
%20

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Mevlânânın şaheseri Mesnevî, yazıldığı XIII. Yüzyıldan beri insanlık için ışık saçmaya- Müslim veya gayr-i Müslim, kim olursa olsun, kendisine yönelen herkese, kabiliyet ve istidatı ölçüsünde faydalı olmaya- her kesimden insanın manevî dertlerini, psikolojik sorunlarını dindirmeye- sevgi, hoşgörü ve ilahî aşkı tattırmaya devam etmektedir.

Mevlânâ, bu eserinde Kurân âyetlerini yorumlarken, insan-biçimci bir üslup kullanmıştır. Şüphesiz bu metot, bizzat Kurânın da kullandığı bir üsluptur. Bu metot mutlak, görünmeyene ve soyut manevî konulara sembol ve simgelerle göndermelerde bulunarak, madde ötesinin de makul olduğunu göstermeye çalışır.

Bu çalışmada, Kurân âyetleri referans alınarak Mesnevîdeki tasavvufî konular tasnif edilip bir araya getirilmeye çalışılmıştır. Çalışmanın tasavvufla ilgili kısmı ise iki bölüm halinde ele alınmıştır. Birinci Bölümde Mesnevîde tasavvufî muhtevâ ve bu muhtevâ ile ilgili Kurân âyetlerinin değerlendirilmesi- İkinci Bölümde ise ahlâkî konular, ahlâk-ı seyyie ve ahlâk-ı hamîde başlıkları altında tasnif edilip değerlendirilmiştir. Mesnevîde bu konular belli bir sistem içerisinde ele alınıp incelenmediğinden, konular çeşitli tasavvufî mevzular başlığı altında sınıflandırılmıştır. Bu tasnif yapılırken, Kurân âyetleri referans alınarak konu başlıkları oluşturulmuştur. Bu konular işlenirken, önce terimlerin kelime ve ıstılah manaları aktarılmış, sonra bazı mutasavvıfların görüşlerine değinilip, Mevlânânın işârette bulunduğu âyetin meâl ve yorumu verilmeye çalışılmıştır.

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

İnsan Yayınları

Ürün Kodu:9789755747071
Sayfa Sayısı:510 sayfa
Yazar:Halim Gül
Boyut:14 x 22 cm
Kağıt Cinsi:2.Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.