Yükleniyor ...
%14
Laiklik ve Sivil Toplum / Raşit El Gannuşi / Mana Yayınları

Laiklik ve Sivil Toplum / Raşit El Gannuşi / Mana Yayınları

Facebook Twitter
Mana Yayınları
: 9786059136068
12,00 TL 
  10,32 TL
1,68 TL (%14)
%14

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 99,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Tunus Nahda Hareketi'nin lideri Raşit Gannuşi'nin "Laiklik ve Sivil Toplum Üzerine" adlı kitabının müsveddesini okuduğumdan dolayı şu günlerde mutluyum. Çünkü ben, bu çağda kültürel özgünlükten ve çağdaş ve kadim felsefe okumalarından büyük ölçüde nasibini almış, seçkin bir İslami yazarla karşı karşıyayım. Bütün bu meziyetler onu, asrı kuşatabilmeye ve saf İslami değerlerine zarar vermeksizin bu asrın farklı kültürlerini hazmetmeye hazır hale getiriyor.

Gannuşi parlak bir İslami yazar. Kati İslami temellerden hareket ediyor, hukuki ve fikri değerlerden taviz vermiyor. Ama bunları her zaman çağdaş bir dille sunduğu için makul ve kabul edilebilir buluyorsunuz.

O, sadece teori yazarı değil, ümmetin siyasi ve toplumsal yükselişi için çalışan bir mücahittir. Gannuşi siyaset ya da parti çalışmasını çağdaş İslam kültürüyle aydınlatır, kültürel çalışmayı da salt teori çerçevesinden çıkarıp ümmetin daha güzel yarınlara doğru yaptığı yürüyüşte önemli bir etken ve rehber olmasını sağlar. Böylece siyaset ve kültür arasındaki kaynaşma sağlanmış olur. Parlak İslam düşüncesi her kalkınma hareketinin ekseni olur.

Elimizdeki bu kitap laiklik, devlet ve sivil toplum haklarını ele alan değerlendirmelerden oluşmaktadır. Bu haklardan her biri, kapsamlı bir araştırma olarak ele alınmasa da, bir ya da birçok açıdan değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Yazarın amacı, İslam toplumlarında bariz bir etkisi olan bu açılara okuyucunun dikkatini çekmektir.

Bu değerlendirmelerin genel özelliği düşünsel netlik olmakla birlikte içinde yenilik de barındırmaktadır. İslami sistemde ve İslam tarihinde insan hakları ile özgürlüklerden bahsetmek ve bunların yeni evrensel sistemle karşılaştırılması; İslami harekete, insan hakları ve özgürlüklerini laik sistemlerin buluşları olarak gören çağdaş düzenle olan savaşımında ihtiyaç duyacağı ivmeyi kazandırır.

İslam'da uygar toplumdan bahsetmek; İslami sistemin, devletin vatandaşlara zulmetmesine karşı çıkan ve halka daha fazla hak ve özgürlük tanıyan uygar toplumun inşasındaki öncül konumunu ortaya çıkarır. Kitabın içindeki on ana başlıktan her biri belirli bir fikri açıklarken yeni bir noktaya da dikkat çekmektedir. Ayrıca bu değerlendirmeler, İslam kültürünü daha köklü ve çağın yeniliklerini özümseyecek hale getiren önemli eklerden oluşmaktadır.

Nihayetinde kitabı okumak, ondan bahsetmek gibi olmaz. Bundan dolayı değerli okuyucuyu kitapla baş başa bırakıyorum. Ve onda benim bulduğum faydayı bulmasını temenni ediyorum.
Faysal Mevlevi

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

Mana Yayınları

Ürün Kodu:9786059136068
Sayfa Sayısı:167 sayfa
Yazar:Raşit El Gannuşi
Boyut:14.0x20.0 cm
Basım Yılı:Nisan 2012
Kağıt Cinsi:2. Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.