Yükleniyor ...

Güvender YGS Kimya Soru Bankası

Güvender YGS Kimya Soru Bankası
: 9789755896106
16,00 TL
  11,20 TL
4,80 TL (%30)
%30

Stokta yok

ilköğretim Fen ve Teknoloji dersi müfredatında Maddenin Tanecikli Yapısı ile Maddenin Yapısı ve Özellikleri üniteleri öncelikli olacak şekilde Atom ve Yapısı, Elementlerin Sınıflandırılması ve Periyodik Sistem konuları sırasıyla ele alındı. Hatta madde bilgisini içeren bölümlere ilköğretim 4. ve 5. sınıflardaki içerikler de eklendi.

Bu kitaptaki testlerin konu sıralaması yapılırken birebir müfredat sırası kullanılmadı. YGS için bir bütünlük oluşturacak şekilde yukarıda da ifade ettiğimiz gibi özgün bir test müfredatı oluşturuldu. Örneğin Maddenin Tanecikli Yapısı ve Özellikleri ünitesine 9. Sınıf konusu olan Simyadan Kimyaya kısmı eklendi. Yine ilköğretimde Maddenin Yapısı ve Özellikleri üniteleri içinde anlatılan Atom ve Yapısı ile Periyodik Sistem konuları bu bölümlerden ayrılarak 9. Sınıf konuları içinde yer alan kısımları ile bütünleştirilerek farklı birer ünite hâline getirildi, ilköğretimde yer alan Kimyasal Bağlar konuları 9. Sınıf müfredatındaki Bileşikler ünitesi ile bütünleştirilerek ayrı bir ünite hâline getirildi. 9. Sınıfın ilk ünitesinde yer alan Kimya Kanunları konusu, bağıl atom kütlesi ve mol kavramı bilgileri kullanılarak anlatıldı. Kimyasal Değişimler ve Karışımlar üniteleri de yine ilköğretimde yer alan benzer bölümler ile bütünleştirilerek yeni bir sıralama ile anlatıldı. Son olarak Hayatımızda Kimya ünitesi eklendi. Kısacası gireceğiniz YGS de karşınıza çıkabilecek tüm konular ile ilgili testler özgün bir biçimde ele alınarak farklı bir tarzda sıralandı. Bir ünitenin testleri hazırlanırken, o ünite kendi içerisinde bölümlere ayrılmadı. Yani her bir testin mümkün olduğunca üniteyi tarar nitelikte olmasına özen gösterildi.

Bu nedenle Güvender YGS Kimya Soru Bankası’ndan yeterince yararlanmak isteyen bir öğrenci öncelikle YGS Konu Anlatımlı Kimya Kitabı’ndan üniteyi çalışmalı, çözümlü örnekleri, çözümlü testleri ve cevaplı testleri tümüyle çözmelidir. Böylece o üniteyi çok iyi anlamalı ve pekiştirmelidir. Daha sonra soru bankasını eline almalı ve çözmelidir.

Ürün Özellikleri

9789755896106
180 sayfa
Komisyon
19.50 x 27.50 cm
1.Hamur kağıt
Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Havale / Eft İle Ödeme
Havale / Eft ile 11,20 TL
Kapıda Ödeme Hizmeti
Kapıda Ödeme ile 11,20 TL + Hizmet Bedeli Alınmaktadır.
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Gönderi bulunamadı

Görüş

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula