Yükleniyor ...

Zirve Dergisi 1-8.Sınıflar İçin Mental Aritmetik

Zirve Dergisi 1-8.Sınıflar İçin Mental Aritmetik
Zirve Yayınları
: 9789944879187
36,00 TL
  25,20 TL
10,80 TL (%30)
%30

- Bu ürünü; kredi kartı, banka havalesi, posta çeki veya kapıda nakit ödemeli seçenekleriyle satın alabilirsiniz. 99,00 TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

- Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Miktar:

MENTAL ARİTMETİK

Mental Aritmetik 5-12 yaş grubundaki çocuklar için özel olarak tasarlanmış abaküs temelli uluslararası beyin gelişim programıdır. Her insanda saklı olan zekâ potansiyeli mental aritmetik ile ortaya çıkacak ve gelişecektir.


Neden 5-12 yaş?

Jimnastikte 180 derece ayak açma hareketi 4-8 yaş arasında öğretilmektedir. 8 yaşından sonra bu hareketi başarmak için çok acı çekilir. İşte bunun gibi bir öğrenciye matematik dersinin tohumları 5-12 yaş arası atılmaz ise 12 yaşından sonra öğrenci matematiği öğrenmek için çok çaba sarf edecektir.

Beynimiz adeta dünya gibi iki yarım küreden oluşur; sağ beyin ve sol beyin. Sağ beynini kullananların; bütüncül yaklaşım, sezgi, aktif düşünme, fotoğraflaştırma, hayal gücü ve görselleştirme yönü gelişmiştir.

Sağ beyni baskın olan insanlar, dağınık, duygusal, özgür düşünceli, anında tepki veren, sezgisel, derin düşünen, yaratıcı yazar ya da sanatçı, yalanı ve hileyi sezen, gürültülü ortamlarda çalışabilen, aynı anda birden fazla konuyu düşünüp karşılaştırma yapabilen insanlardır.

Sol beynini kullananların; analitik yaklaşım, matematik, fen, mantık, çözümleme ve dil yönleri gelişmiştir.

Sol beyni baskın olan insanlar, tertipli, mantıklı, sistematik ve analitik düşünen, yazı ve sayılara daha yatkın, ölçme ve değerlendirme yapan, eleştiren, ayrıntılara takılan, pratik, objektif, matematik ve fen alanında başarılı, çalışmak için sessiz ortamları tercih eden, konuları tek tek sıra ile düşünen insanlardır.

Normal insanlarda beynin yalnızca bir lobu aktif olarak kullanılır. Mental aritmetik beynin her iki lobunu da rantabl (verimli) kullanmayı sağlayarak zihinsel aktiviteleri hızlandırır.

Mental aritmetik sistemi çocuklara; mükemmel hafıza gücü, yüksek konsantrasyon, hızlı refleksler, yüksek hesaplama becerisi, keskin gözlem gücü, algılama becerisi, gelişmiş sabır ve yüksek odaklanma becerisi kazandıracaktır.

Çocuklar mental aritmetikle, inanılmaz derecede hızlı ve doğru bir şekilde toplama, çıkarma, çarpma, bölme gibi aritmetik hesaplamaları zihinden yapabileceklerdir. Matematik korkularını yenecek, kendilerine olan güvenleri artacaktır. Dikkat eksikliği, yoğunlaşma ve odaklanma sorunu ortadan kalkacaktır. Sağ ve sol beyinlerinin aynı anda uyarılması ile dengeli bir gelişim sağlanacaktır.

Kitabımızın öğrencilerimize faydalı olması dileklerimizle, hayat yolunda hepinize başarılar dileriz

Ürün Özellikleri

9789944879187
Komisyon
Kutu Ambalaj
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Havale / Eft İle Ödeme
Havale / Eft ile 25,20 TL
Kapıda Ödeme Hizmeti
Kapıda Ödeme ile 25,20 TL + Hizmet Bedeli Alınmaktadır.
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Gönderi bulunamadı

Görüş

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula