Yükleniyor ...
Tutuklanma ve Adli Kontrol / Mustafa Tarık Şentuna / Seçkin Yay..

Tutuklanma ve Adli Kontrol / Mustafa Tarık Şentuna / Seçkin Yayıncılık

Facebook Twitter
: 9789750226656
  51,50 TL

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 99,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Günümüzde gerek ulusal gerekse ulus üstü hukukta insan hakları kavramı temel önem taşımakta, insan hakları ve özgürlüklerin devletlerin sadece iç isi olmaktan çıkıp, bireyin ulusalüstü hukukta da süje haline gelmesiyle birlikte, ulus üstü organların yorum ve uygulamaları, ulusal hukuku da şekillendirmekte. Anayasa'nın 90/son maddesi gereğince insan haklarına ilişkin sözleşmelerin yasaların üzerinde yer alması, İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesi'ne ve İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi içtihatlarına ayrı bir önem kazandırmakta. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkının getirilmesiyle de, bireylerin insan hakları ihlallerini öncelikle ulusal mercilerde giderme ve önlemeleri yaşamsal önem taşımakta. Esasında yaklaşım ve felsefe, "insanımız her şeyin en iyisine layık olduğu için insan haklan" olmalı...

İste bu nedenlerle, kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkı kapsamında tutuklama, özgürlüğe müdahale eden bir koruma tedbir olduğundan, kitabımızda ulusal ve ulus üstü hukuk ilke, kurum ve kuralları ile uygulama, karar pratikleri ışığında incelenmiştir. Bu kapsamda; tutuklama konusuna yaklaşımda belirli bir alt yapı kazandırmak adına, tarihsel gelişim, hukuki niteliği ele alınmış, tutuklama koşulları, nedenleri, tutuklunun hakları, itiraz, tutuklulukta makul süre konusu irdelenmiştir. Uygulamada tutuklamanın adeta infaz yöntemi gibi kullanılması, basmakalıp ifadelerle tutuklama ve tutukluluk devam kararları verilmesi hukuka aykırı olduğundan, bu konulara ilişkin ayrıntılı açıklamalara yer verilmiştir. Özellikle tutuklama konusunda uygulamada yaşanan sorunları giderebilmek adına 3. ve 4. Yargı reformu olarak bilinen 6352 ve 6459 sayılı yasalara ilişkin değişiklikler ile, Anayasa Mahkemesi'nin bireysel başvuru kararları ile İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi'nin ve ulusal mahkeme kararları kitabımıza eklenmiştir.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

 • Kişi Özgürlüğü, Güvenliği ve Tutuklama Kurumuv
 • Tutuklamanın Koşulları

 • Hâkim Önüne Çıkarılma, Tutuklamanın Devamının Denetimi, İtiraz, Tutuklulukta Makul Süre ve Haksız Tutuklama Halinde Tazminat

 • Adli Kontrol

 • (Tanıtım Bülteninden)

  Ürün Özellikleri
  Yayınevi:

  Seçkin Yayıncılık

  Ürün Kodu:9789750226656
  Sayfa Sayısı:398 sayfa
  Yazar:Mustafa Tarık Şentuna
  Boyut:16.0x24.0 cm
  Basım Yılı:Ocak 2014
  Kağıt Cinsi:1. Hamur kağıt
  Kapak/Ambalaj:Ciltsiz
  Kredi Kartı ile Ödeme
  Visa / MasterCard ile
  Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

  Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

  Doğrula

  Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

  Doğrula

  Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

  Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

  Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

  İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

  Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.