Yükleniyor ...
%20
Zeytin Dağı Sohbetleri - Necmettin Şahinler - İnsan Yayınları

Zeytin Dağı Sohbetleri - Necmettin Şahinler - İnsan Yayınları

Facebook Twitter
İnsan Yayınları
: 9789755747453
10,00 TL 
  8,00 TL
2,00 TL (%20)
%20

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Bu ürün sepetinizde var
Miktar:

Zeytin Dağı'nın terası, surlarla çevrili eski Kudüs ve Mescid-i Aksâ'nın en güzel seyredildiği bölümdür. Hz. Ömer'in fetihten sonra Kudüs'e ilk baktığı yer de burasıdır. Zeytin Dağı'nda Hz. îsâ'nın verdiği Dağ Vaa-z/'nın iîsâ'nın dînî ve ahlâkî öğretilerinin toplamı gibidir. Zeytin Dağı'nın Hz. îsâ'nın hayatında tebliğine/risâletine başlamasından vefatına kadar geçen sürede önemli bir yeri vardır. Aslında her peygamberin hayatında bir şekilde dağ ile temas kurduğu zamanlar olmuştur. Yeryüzüne inen Hz. Âdem'e ilk rahmetin/bağışın dağda gelmesi, Hz. Musa'nın bir dağda Rabb'inin tecellîsine kavuşması, Hz. Davud'un sesine dağların yankıyla katılması, Hz. Nuh'un gemisinin tufan sonrası yolculuğunu bir dağda noktalaması, Hz. Peygamber'e ilk vahyin Hıra Dağ/'nda gelmesi tesadüfî değildir. İrfânî düşüncede Hz. îsâ, Velâyet'i, Nübüvvet'ine göre daha ön planda gözüken ve Cem Makâmı'ndakibirmürebbîolarak tanımlanır. Zeytin ise peygamberler öğretisinde tenzîhten teşbîhe, kesretten vahdete geçişin ve Hz. îsâ'nın şahsında kristalleşen vizyonun/idrâkin bir remzi/sembolü olarak kabul edilir. Bu nedenle zeytin dediğimizde ağacı, yağı ve bölgesiyle kastettiğimiz, öz olarak Kudüs, Zeytin Dağı ve Hz. /sâdır. Elinizdeki kitabın ilk bölümü Hz. îsâ ile ilgili Kur'ân merkezli bazı temel kavramların analizi üzerine yazılmış makalelerden oluşmaktadır. İkinci bölüm ise Ahmed Yüksel Ozemre'nin hazırladığı Toma'ya Göre İncîladh eserde yer alan 114 sözden bazılarının sanki Hz. îsâ ile karşılıklı konuşuyormuşum gibi hazırlanmış hayalî bir kurgusundan ibarettir. Umarım bu metod kitabın daha iyi anlaşılmasına ve Hz. îsâ'nın irfânî öğretisinin daha geniş bir kesime ulaşmasına vesîle olacaktır.

Ürün Özellikleri
Yayınevi:

İnsan Yayınları

Ürün Kodu:9789755747453
Sayfa Sayısı:126 sayfa
Yazar:Necmettin Şahinler
Boyut:14 x 20 cm
Kağıt Cinsi:2.Hamur kağıt
Kapak/Ambalaj:Ciltsiz Kapak
Kredi Kartı ile Ödeme
Visa / MasterCard ile
Anlaşmalı Kredi Kartları ile Ödeme/Taksit Seçenekleri

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Aşağıdaki boşluğa resimde gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz.

Doğrula

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile Erdoğan Kitap Dağ.Paz.ve Tic.Ltd.Şti'ye göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.