%
34
İNDİRİM

İndirilme Sırasına Göre Yüce Kur-an’ı Kerim ve Meali - Kolektif - Hermes Yayınları

İNDİRİMLİ
9789756130933
%
34
İNDİRİM
100.00 TL
66.00 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Kur’an-ı Kerim, ilk olarak Hz. Muhammed’in (s.a.v) vefatından sonra Hz. Ebu Bekir vasıtasıyla (Hicri 632-634 yılları arasında) okunmasının ve muhafaza edilmesinin kolay olması amacıyla bir araya toplatılarak kitap haline getirilmiştir. 3. Halife Hz. Osman dönemine kadar da Hz. Muhammed’in (s.a.v) okuduğu ve Yüce Yaratıcı’dan gelmiş olduğu indirilme sırasına sadık kalınmıştır. 3. Halife Hz. Osman dönemde (Hicri 644-656) ise Kur’an-ı Kerim’in bu orijinal sırası çeşitli nedenler öne sürülerek yeniden düzenlenerek yazılıp çoğaltılmış ve Hz. Muhammed’in (s.a.v) okuduğu sıra ve indirilme sırası olan sıraya göre mevcut olan Kur’an-ı Kerim’ler (farklı şekillerde) toplatılarak ortadan kaldırılmıştır.

Her mü’minin ilk önce kendine ya da alim dediği kişilere sorması ve cevabını araması gerektiği önemli bir soru vardır! Hz. Muhammed (s.a.v) son resûl ise ve Kur’an-ı Kerim ona vahiy yoluyla gelmiş ise ve Hz. Muhammed (s.a.v) kendisine indirilen sıra üzerine okumuş ise (Alak suresi ilk sure iken neden 96. sırada okuyoruz?) ve Hz. Ebu Bekir ile Hz. Ömer bu şekilde Kur’an-ı Kerim’i muhafaza etmişse Hz. Osman nasıl oluyor da bunu değiştirme cüretinde bulunmuştur?

Unutulmamalıdır ki Hz. Muhammed (s.a.v) son resuldür ve Kur’an-ı Kerim de Allah katından Cebrail vasıtasıyla Resulullah’a indirilmiştir; o halde Hz. Osman bunu yapabilme cesaretini ve icazetini kimden almıştır?

Eğer Hz. Osman’a resulluk gelmişse, Hz. Muhammed (s.a.v) son resul olmuyor, yok eğer Hz. Muhammed (s.a.v) son resul ise Hz. Osman Allah katından Hz. Muhammed’e (s.a.v) indirildiği sırayı değiştirmekle Allah’a ve indirdiği kitaba ve resulüne karşı gelmiş bulunuyor! Ve hiç kimse cesaret göstererek bu çelişkinin üzerine gitmiyor ya da görmezden geliyor.
Şimdi cesaretle kendimize dönüp şunu sormalıyız bundan kasıt masumiyet ya da iyi niyet olabilir mi?

1. Bir eser sırasında okunmalı değil midir?
2. Ve sırasında okunmayan bir eserden ne kadar faydalanılabilir?
3. En önemlisi sırası karıştırılmış bir eserde anlam bütünlüğü bozulmaz mı?

Gerçeği merak ederek öğrenmek isteyenlerin bu çarpıklığın sebebini bilmek isteyecekleri kesindir ve ilk denilecek şey de “kesinlikle bunda bir masumiyet söz konusu olamaz”dır.
İslam tarihine dikkatlice bakılacak olursa İslam’ın üzerinde Emevilerin etkisinin ve şu an yaşanan ve öğretilen bütün bilgilerde ve Kur’an meallerinde de yine aynı etkinin ve yönlendirilmenin olduğu görülecektir.

Hz. Osman’ın yapmış olduğu bu davranış biçimiyle bizler Emevi bakış açısı ve etkisi altına girmekle birlikte gerçek manada Kur’an-ı anlama ve yaşama algısından da kasıtlı olarak uzaklaştırılmış olduk ve perdelenen akıl gerçekleri aramaktan ve sorgulamaktan gafil oldu. Ve bizler bu sebeple Allah’ın anlattığı, Resulullah’ın yaşadığı değil Emevilerin empoze ettiği ve istediği şekle bürünmüş olduk. Olası bir ihtimaldir ki birçok düşünen insan bunu bilip fark etmesine rağmen cesaret gösteremeyerek sessiz kalmıştır.

Şimdi bu çalışma her şeyin asli şekline döndüğü ve gerçeklerin konuşulması döngüsünün başlangıcıdır. Ve düşünen hiçbir insanın bu mantıksızlığı kabul etmeyeceğini biliyorum.
Artık zaman gerçeklerle yüzleşme, hakikati ortaya çıkarma ve kabul etme zamanıdır. Hz. Muhammed’in (s.a.v) öğrettiği ve yaşadığı Kur’an mı yoksa Emevilerin empoze edip dayattığı Kur’an mı? Şimdi bu ikisi arasında bir seçim zamanıdır.

Amacım indirilme sırasıyla anlam bütünlüğü içinde hakiki hâliyle Kur’an-ı Kerim’in okunmasına vesile olmak, düşündürmek, okumak ve okutturmaktır.

Yeryüzünde bulunan hiç kimse kutsal değildir, tek kutsal Allah’tır ve biz resulleri de Allah için severiz.

Unutulmamalıdır ki geçmiş ümmetlere yapılan oyunlar bize de yapılabilir ve bizim ayrıcalığımız yoktur. Ayrıcalık sadece hakiki kulluk ve düşünmeyle olur, düşünün ve gerçeklere kapı aralayın! Sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Kur’an-ı Kerim’de bulunan cüz ve hizb yine Hz. Osman döneminde yapılmıştır. Bilindiği gibi

Marka:
Hermes Yayınları
Yazar:
Kolektif
Sayfa:
556 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
19.20x29.60 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2019
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 66.00 TL 66.00 TL
2 Taksit 33.00 TL 66.00 TL
3 Taksit 22.00 TL 66.00 TL
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 66.00 TL 66.00 TL
2 Taksit 33.00 TL 66.00 TL
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 66.00 TL 66.00 TL
2 Taksit 33.66 TL 67.32 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 66.00 TL 66.00 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 66.00 TL 66.00 TL
2 Taksit 33.00 TL 66.00 TL

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 66.00 TL
Havale / Eft 66.00 TL
Posta Çeki 66.00 TL
Kapıda Ödeme 73.00 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Hermes Yayınları