%
14
İNDİRİM

İşletme Alanında Nicel Araştırma Yöntemleri ve Yayın Etiği - Ayşe Yıldız - Gazi Kitabevi

İNDİRİMLİ
9789758396917
%
14
İNDİRİM
32.00 TL
27.52 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Bilimsel araştırmanın gün geçtikçe önem kazanmasıyla birlikte sosyal bilimler alanında Bilimsel Araştırma ile ilgili yayınların hızla arttığı gözlemlenmektedir. Ancak İşletme dalı özel bir dal olarak ele alındığında Business Research kapsamında kaynak eksikliğinin olduğu tespit edilmiştir. Bu çalışma diğer araştırma alanlarında da kullanılan bilimsel araştırma sürecine ilişkin bilgilere yer vermekle beraber, temel amaç işletme alanına yönelik bu eksikliği gidermek ve İşletme alanının odak noktası olan karar vermeye yönelik bir bilimsel araştırma sürecini ele almaktır.

Bu nedenle çalışmada hangi yaklaşım, hangi yöntem, hangi örneklem, hangi veri toplama türü, hangi analiz türü vb. karar vermeye yönelik sorulara cevap verilmesine odaklanılmıştır.

Çalışma 8 temel kısımdan oluşmaktadır. Çalışmayı kısımlara ayırmadaki düşünce, sürecin herbir aşamasının işlevselliklerinin dikkate alınmasını sağlamaktır. Bu bakış açısıyla oluşturulan kısımlar aşağıda belirtildiği şekilde ele alınmıştır.

Birinci kısımda Bilimsel Araştırmanın Temelleri ile Bilimsel Araştırmalarda Etik konusu hakkında bilgi verilmiştir. İkinci kısımda genelde karar vericilere ve özelde yöneticilere yönelik olarak İşletme Araştırmaları ayrı bir bölüm olarak açıklanmıştır. Üçüncü kısımda Bilimsel Araştırma Süreci ile birlikte Araştırma Önerisi ve İşletme Sorunlarına Yönelik süreç açıklanmıştır. Dördüncü kısımda Konu Belirlenmesi ve Literatür Taramasına yönelik bilgiler verilmiştir. Beşinci kısımda Araştırma Dili başlığı ile birlikte Kavramsal ve Teorik Çerçeve konusuna ayrılmıştır. Altıncı kısımda Araştırma Tasarımı ele alınmıştır. Çalışmanın büyük bir kısmını kapsayan bu kısımda Yöntem Belirleme, Ölçek ve Ölçeklendirme, Örneklem ve Örnekleme, Veri Toplama gibi çalışmanın odak noktalarını oluşturan konulara ilişkin bilgi verilmiştir.

Yedinci kısım İstatistiksel Analizlerin açıklandığı kısımdır. Bu kısım çalışmalarda Analiz kısmında ihtiyaç duyulan bilgilerin verildiği kısımdır. Çalışmanın analizine yönelik olarak da İstatistik ve Bilimsel Araştırma ilişkisi ile ilgili genel bilgiler verildikten sonra Ön Veri Analizi, Betimleyici Analizler ve İstatistiksel Analiz Teknikleri başlığı altında Farklılık Analizleri (Hipotezler), İlişkisel Analizler (Korelasyon) ve Nedensel Analizleri (Regresyon) işlenmiştir. Ayrıca analizlerin bir uzantısı olarak görülen Geçerlik ve Güvenirlik Analizleri de bu kısımda ele alınmıştır. Bu analizler aslında oldukça kapsamlı İstatistiksel alt yapı bilgisi gerektiren analizlerdir. Ancak kitabın odak noktası bilimsel araştırmalarda istatistiksel yöntemlerin tanıtımından ziyade kullanımı olduğundan, bu analizlerin teknik alt yapısının açıklanması yerine temel olan analizler üzerinden hangi durumda hangi yöntemlerin kullanılması kararı üzerine odaklanmıştır. Tüm bu analizler SPSS komutları üzerinden çıktıların yorumlarına yönelik olarak gerçekleştirilmiştir.

Sekizinci kısım Raporlama ve Sunumun yer aldığı kısımdır. Bu kısmın birinci bölümünde Raporlamaya ilişkin genel bilgiler verilerken ikinci bölümünde gerçekleştirilen araştırmanın ve yazılan raporun ardından çalışmanın Sunulmasına ilişkin bilgiler verilmiştir.
Çalışma ilk baskısını gerçekleştirdiğinden dolayı hatalar ve eksikler olması kaçınılmazdır. Bu hataların ve eksikliklerin tarafımıza bildirilmesiyle kitap daha iyi hale gelecektir. Çalışmanın kullanıcılara faydalı olması en büyük temennimizdir.

Son olarak bir eser ortaya çıkarmanın tüm zorluklarını benimle birlikte yaşayan ve benden desteklerini esirgemeyen aileme teşekkür ediyorum. Ayrıca, beni en zor anlamlarında destekleyen, çalışmaya teşvik eden bayan meslektaşlarıma da şükranlarımı iletiyorum.

Marka:
Gazi Kitabevi
Yazar:
Ayşe Yıldız
Sayfa:
248 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Aralık 2019
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 27.52 TL 27.52 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 27.52 TL 27.52 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 27.52 TL 27.52 TL
2 Taksit 13.76 TL 27.52 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 27.52 TL 27.52 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 27.52 TL 27.52 TL
2 Taksit 13.76 TL 27.52 TL
3 Taksit 9.54 TL 28.62 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 27.52 TL
Havale / Eft 27.52 TL
Posta Çeki 27.52 TL
Kapıda Ödeme 34.52 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Gazi Kitabevi