Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupery - Sola Unitas

%
25
İNDİRİM
9786059692236
%
25
İndirim
14.00 TL
10.50 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Sola Yayınlarının kurulduğu günden beri iki kitabı yayınlamak bizim için önemli bir hedefti. Bunlardan biri beni yıllarca önce 4.Boyutun olabileceğine inandıran Edwin Abbotta ait Flatland (Düzdünya) idi. Diğer ise elbette Exuperynin Küçük Prensiydi. Her ikisi de olmadan kendimi tamamlanmış hisetmeyecektim.

Birincisini Sevgili Şermin Çetinin çevirisiyle yayınladık. İki hedeften birine onun diliyle ulaştım. Planını, tasarımını, kitabın 1884 yılında yayınlandığı kapak tasarımıyla yayınladık. Değiştirmek istemedik, orjinal hali zaten çok güzeldi.

İkincisinin de orjinal halini istedim. Ancak aynı resimler o kadar çok kullanılmıştı ki, gözlere çok tanıdıktı. Ama orjinalinin büyüklüğünde ve kağıt renginde, kitabın ilk çevirmenlerinden biri olan Necdet Sander ve Sander Yayınları dışında kimse yayınlamamıştı. Sander Yayınları, Necdet Sander öldükten sonraki nesil tarafından devam ettirilemedi. Ancak 80lerin öncesinde kitapevleri zinciri olan bir yayıneviydi)
Format belirlendi. Ancak kitaba ruhunu katacak aşıklara ihtiyaç vardı. Çevirisi orjinal olmalıydı, yorum olmamalıydı. Şairlerin ya da edebiyatçıların yorumları değil, tam bir çeviri olmalıydı. Formatı orjinal olmalıydı. Ama resimler, resimler, resimler o kadar çok kullanıldı ki, sanırım Exupery bile aynı resimlerin milyonlarca kere kullanılıp, her yerde döndüğünü bilseydi yenilenmesini isterdi. Belki de istemezdi ama biz öyle hayal ettik.

Çevirisinde Küçük Prens Tenimdenin yazarı ve Küçük Prens aşığı Melissa Mey le çalışmaya karar verdik. (Kendisinin aslında Sarı Tilki olduğunu iddia eden bir çatlak olduğunu sonradan anladım.) İllüstrasyonları sulu boya ile yapan Eren Caner Polat ve Tülay Palaz ile çalıştık, editörlüğünü Sola Yayınlarının en küçük boyutlu editörü Buket Konur kimseye bırakmazdı. (Vücudunda bile Küçük Prens taşıyanlardan bir diğeri olan kendisinin de isminin Küçük Buket olarak değiştirilmesini istemesi size komik gelmesin.)
Sonra hepimiz oturduk ve düşündük... (Melissa Mey, Buket Konur, Sibel Deniz, Şirin Aydıner, Ayça Kabaş -ayça sadece oturdu- Eren Caner Polat ve Tülay Palaz). Çok malzeme var elimizde, ne yapacağız. Nasıl hepsini kullanacağız. Sonra başladık çıkarmaya... Çıkardık, çıkardık ve elimizde bu kaldı. Tamamı renkli, özel vivid kağıdına, tüm sayfalarda yeni illüstrasyonlarla....

Sonuna da kendinizi bir an için Exupery gibi hissetmenizi istediğimiz bir sürpriz ekledik :)

Bu kitabı bu yıl sponsor olduğumuz Antalya Altın Portakal Film Festival’i için ürettik.

Küçük Prens ilk yazıldığında 1000 sayfalık bir eserdi. Mükemmelleşmek için kısaldı, kısaldı, kısaldı... Bu kitabı okuyunca hak vermemek elde değil. Öyle ki Exuperynin o güzel sözü Küçük Prensin mükemmelliği ile kanıtlanıyor. Mükemmeliğe, yazıya eklenecek hiçbir şey kalmadığında değil, yazıdan çıkarılacak hiçbir şey kalmadığında ulaşılır.

Bu da kitabın içinden en sevdiğimiz alıntı. Bu çocukça heyecanımı anlayabilecek olanlar aşağıdaki mesajı da anlayacaklardır.

Marka:
Sola Yayınları
Yazar:
Antoine de Saint-Exupery
Sayfa:
112 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x20.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2016
Sola Yayınları
Güçlü Kızlar - Lisa Damour - Sola Unitas
%33
SON 6 ADET
45.00 TL
30.15 TL
Girişimci Devrimi - Daniel Priestley - Sola Unitas
%33
SON 5 ADET
35.00 TL
23.45 TL
Ezberbozanlar - Peter Fisk - Sola Unitas
%33
SON 1 ADET
60.00 TL
40.20 TL
Marka Olmak İstiyorum - Michael Porter - Sola Unitas
%33
SON 2 ADET
54.00 TL
36.18 TL
Düzdünya - Edwin A. Abbott - Sola Unitas
%33
SON 1 ADET
25.00 TL
16.75 TL
İş Hayatında Zihin Oyunları - W. Timothy Gallwey - Sola Unitas
%33
SON 1 ADET
46.00 TL
30.82 TL
Vlog: Youtube Fenomeni Olmak - Amy Schmittauer - Sola Unitas
%33
SON 1 ADET
35.00 TL
23.45 TL
Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu - Joe Vitale - Sola Unitas
%33
SON 5 ADET
35.00 TL
23.45 TL
Yaşam Sanatı - Bob Proctor - Sola Unitas
%33
SON 1 ADET
35.00 TL
23.45 TL