%
14
İNDİRİM

Müslüman Toplumlarda Tesis Edilen Eğitim Kurumları ve Bunlar İçerisinde Kuran Öğretimini Amaçlayan M

İNDİRİMLİ
9786057557186
%
14
İNDİRİM
22.00 TL
18.92 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Modern çağda yeryüzü nasıl global bir köy hâline geldiyse ve beşeriyet, gün geçtikçe etnik bakımdan püritenliğini yitirerek melez bir insan tipi ve topluluğuna dönüşmeye başladıysa kültür ve medeniyetin heterojenliği de kendiliğinden ve zorunlu olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla eğitim-öğretim yapılanması (ki ister içinde yer aldıkları müesses nizamın ayrılmaz parçaları olarak resmî ve örgün kurumlar, isterse söz konusu kurulu düzene bir türlü eklemlenemedikleri için yaygın ama gayr-i resmî ve hatta belki illegal oluşumlar) da bu cihan şumûllük çerçevesinde değerlendirilmelidir.

Müslümanlar ta Hz. Peygamber’den beri varlığından bir vesileyle haberdar oldukları ilim, hikmet, marifet, sanat, zanaat vs. alanlardaki bilgi ve beceriyi alıp almama hususunda hissî ve hamasî davranmamışlardır. Kendi dışlarında gelişen herhangi bir yeniliğe yaklaşımda  âidiyet dürtüsünü bir kenara bırakarak- o şeyi, ne tamamen kabul ne de hepten reddetmişlerdir. Olay ve olgunun nasıllığına ve niceliğine göre kimi zaman bütüncül tavır, kimi zaman da parçacı tutum sergilemişlerdir. Açıkçası, tümellik ve nesnellikten ziyade tikellik ve öznellik büyük rol oynamıştır. Nitekim İslâm tarihinde her iki şeklin örnekleri çoktur. Zira bu noktada biricik ölçü, marûf ve meşrû olmaktır. Bu kıstasa uyan uygarlık bulgularını ve ilerleme verilerini benimseme ve sahiplenmede bir mahzur görülmemiştir.

Şurası bir gerçektir ki bizzat Allah Rasulü’nün temelini attığı, ilk muallimliğini, müderrisliğini ve müdürlüğünü yaptığı, bugüne değin faaliyetlerini kesintisiz sürdürdüğü ve dünya durdukça da ayakta kalmaya devam edeceğine dair hiç kuşku olmayan en eski ilim tahsil mekânlarından biri Kur’an öğrenim müesseseleridir. Bu kuruluşlar, bazen zamanın akışına paralel olarak bazen de üstlendikleri misyon itibariyle Dâru’l-Kur’an, Dâru’l-Huffâz ve Dâru’l-Kurrâ isimleriyle adlandırılmışlardır. Ancak bunların hepsinin şu veya bu biçimde ortak hedefi, Kur’an merkezli öğretim hizmeti sunmaktır.

İşte elinizde bulunan kitapçık, bu nevi Kur’an mekteplerinin tanıtımına yönelik kısa/öz ama derin/köklü tarihçesini ele almaktadır. Ana hatlarıyla belirtmek icap ederse okuyucularımızın; bu okulların dayanağı nedir, geçmişte kurulan çeşitli devletlerin eğitim yapılanmasındaki konumları nasıldır, müfredat programlarında ne gibi dersler vardır ve bunlar hangi kitaplar takip edilerek okutulur, bura mezunları ne tür meslek/iş kollarında istihdam edilir ve son tahlilde bunların bürokratik hiyerarşideki pozisyonları ile halk nazarındaki itibarları ne durumdadır, gerek bizim ülkemiz gerekse diğer İslâm memleketleri bünyesindeki muâsır milletler nezdinde bunların muadilleri var mıdır ve nelerdir gibi soruların cevaplarını bu risalede bulabileceklerini tahmin ve ümit ediyoruz.

Marka:
Eğitim Yayınevi - Ders Kitapları
Yazar:
Yusuf Alemdar
Sayfa:
112 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2019
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 18.92 TL 18.92 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 18.92 TL 18.92 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 18.92 TL 18.92 TL
2 Taksit 9.46 TL 18.92 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 18.92 TL 18.92 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 18.92 TL 18.92 TL
2 Taksit 9.46 TL 18.92 TL
3 Taksit 6.56 TL 19.68 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 18.92 TL
Havale / Eft 18.92 TL
Posta Çeki 18.92 TL

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Eğitim Yayınevi - Ders Kitapları