%
18
İNDİRİM

Tam Miftahül Kulub (2. Hamur) - Elhac Mehmed Nuri - Salah Bilici Kitabevi Yayınları

İNDİRİMLİ
9280000001028
%
18
İNDİRİM
55.00 TL
45.14 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 3 - 7 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 50,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Mehmet Nuri Şemseddin-el-Nakşibendi kaddesallahu sIrrahul-Ali hazretleri; Kutb-ür-Rabbani, Gavs-ül-Samedani, Sultan-ül-evliya Seyyid Abdülkadir Geylani kaddesallahu sırrahul-Ali hazretlerinin, on beşinci batın evlatlarından olup, Taşköprü kazasının Ayvalı kasabası ileri gelenlerinden şehit Seyyid Hüseyin Efendinin oğludur.

Hicri 1216 yılında, İstanbulda doğmuşlar ve tahsil çağına girdiklerinde, evleri civarında bulunan Mercan ağa mektebinde Besmele-i-şerif çekerek, Kuran-ı-kerim öğrenmeğe başlamışlardır.

1230 yılında, henüz 14 yaşlarında iken Kuran-ı-azim-üş-şanı hıfzetmeğe muvaffak olmuşlar ve 1231 yılından itibaren Bayazit cami-i-şerifinde ders veren o devrin tanınmış dersiamlarından Baltacı namiyle mAruf Hasan Efendiden sarf ve nahiv ve mantık tahsiline başlamışlardır.

1242 yılında, hac farizasını ifa maksadiyle Hicaza gitmişler ve Haremeyni ziyaretten sonra İstanbula dönüşlerinde, Süleymaniye Cami-i­ şerifinde ders veren, devrin değerli alim ve muhakkiklerinden Şehri Hafız Efendi olarak tanınmış İstanbullu Hafız Mehmet Efendinin derslerine devama başlamışlar, Şemsiyye şerhinden itibaren muhtelif ilim kollarında tahsillerini tamamlamağa muvaffak olarak, her manada ilim ve irfan sahibi olmuşlardır.

Fakat. bununla da yetinmemişler, devrin meşhur alimlerinden Buldanlı lakabı ile tanınmış Kayyumi El-hac Mehmet Efendiden Meani ilmini, Şalcı lakabı ile tanınmış Tosyalı Ali Efendiden Fıkıh ilmini ve Şehri Hafız Efendinin de üstadı olan Kazanlı Mehmet Efendiden Usul ilmini tahsil etmişler, tanınmış hattatlardan Keberci Zade Mehmet Vasfi Evfendiden de Hat ve Kitabeti talim eylemişlerdir.

Bu arada, Kayserinin tanınmış alimlerinden ve Nakşibendi meşayihi ulularından Evliya-il-arifiyn Şeyh El-hac Mehmet Sait Efendi kuddise sırrahu hazretleri, 1236 yılı ortalarında büyük mürşitleri Şeyh El-Hac Ahmet Behcet-iyyül-Kayseri kuddise sırrahu hazretleriyle birlikte istanbula gelmişler. Bir gün, Mehmet Nuri Şemseddin-el-Nakşibendi hazretlerine rastlamışlar ... Şeyh Ahmet Behcet-iyyül-Kayseri hazretleri, Şeyh Mehmet Sait Efendi hazretlerine:

Bu genci, sen irşôd edeceksin. Onun yüzünden, Ümmeti Muhammedden bir çokları vasıl-ı-hak olacaklardır, buyurmuşlar.

Büyük mürşitlerinden böyle bir vazife alan Şeyh Mehmet Sait Efendi, o günden itibaren 18 yıl ramazan aylarında istanbula gelerek, Bayazıt cami-i-şerifinde vaaz ve nasihata devam buyurmuşlar ve şeyhinin işaret buyurdukları zamanı kollamışlardır.

Nihayet. 1244 ramazanında beklenen hadise zuhura gelmiş ve Mehmet Nuri Şemseddin-el-Nakşibendi hazretleri, aradığı mürşidin Şeyh Mehmet Sait Efendi olduğunu anlamış ve kendilerinden inabet almıştır.

1232 yılında muhterem pederleri vefat etmiş bulunduğundan, dul kalan valideleri Naile hatunu, mürşidi Mehmet Sait Efendi ile nikahlayan Mehmet Nuri Şemseddin-el-Nakşibendi hazretleri, şeyhine babalık makamını da tevdi buyurmuşlardır. Böylece, 1252 yılına kadar kendisinden tarikatin esaslarını ve adabını öğrenmişler, hilafet ve velayet rütbesine ulaşmışlardır.

1256 yılında hilafet makamını ihraz buyurmalarından sonra, mürşit­ leri Mehmet Sait Efendi kuddise sırrahu hazretlerine, ikinci Sultan Mahmut tarafından, Hünkar Hacı Bektaş-ı-Veli kaddesallahu sırrahul-ali der­ gah-ı-şerifinin meşihati tevcih buyurulmuş olduğundan, birlikte, Kırşehire gitmişler ve üç ay orada kaldıktan ve mürşidi ile Erbaiyn çıkardıktan sonra irşad vazifesiyle görevlendirilerek istanbula gönderilmişlerdir.

İstanbulda, Uzun çarşı başında bulunan evlerinde tarikat saliklerini ve hakikat taliplerini irşada başlamışlardır.

Bu sırada, 1252 yılı muharrem ayında Beşiktaşta medfOn Kutb-ül­ arifiyn Mevlana Yahya Efendi kaddesallahu sırrahul-ali hazretlerinin türbedarı Arif-i-billah Şeyh El-hac Ali Efendinin hakka yürümesi üzerine, İkinci Sultan Mahmut Han tarafından onun yerine türbedarlığa intihap olunmuşlar ve birkaç gün sonra da, padişah Tophane meydanında inşa olu­ nan Nusretiyye Cami-i-şerifinde Şifa-i-şerif dersleri

Marka:
Salah Bilici Kitabevi Yayınları
Yazar:
Elhac Mehmed Nuri
Sayfa:
666 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x24.50 cm
Basım Yılı:
2000
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.14 TL 45.14 TL

250TL VE ÜZERİ PEŞİN HARCAMALARA
ÜCRETSİZ 3 TAKSİT İMKANI

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.14 TL 45.14 TL
2 Taksit 23.02 TL 46.04 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +4 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.14 TL 45.14 TL
2 Taksit 23.02 TL 46.04 TL
3 Taksit 15.50 TL 46.49 TL
4 Taksit 11.74 TL 46.95 TL
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.14 TL 45.14 TL
2 Taksit 22.57 TL 45.14 TL
3 Taksit 15.50 TL 46.49 TL

JOKER VADAA TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
2 +2 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.14 TL 45.14 TL
2 Taksit 22.57 TL 45.14 TL
3 Taksit 15.65 TL 46.95 TL

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
2 +3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 45.14 TL
Havale / Eft 45.14 TL
Posta Çeki 45.14 TL
Kapıda Ödeme 50.14 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +5,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar