%
30
İNDİRİM

Tevhid Risaleleri Külliyatı - Şeyh Muhammed b. Abdulvehhab - Neda Yayınları

İNDİRİMLİ
9786058072343
%
30
İNDİRİM
65.00 TL
45.50 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Elinizdeki bu çalışmayı hazırlama imka^nını bizlere bahs¸eden Rabbimize hamd olsun. Bu eser S¸eyh’ul I·sla^m Mu¨ceddid Muhammed bin Abdilvehha^b Rahimehulla^h’ın tevhi^d aki^desini o¨zet olarak anlatan son derece o¨nemli yirmi iki adet risa^lesini ve torunu S¸eyh Abdurrahma^n bin Hasen Rahimehulla^h’ın La ilahe illalla^h’ın s¸artları hakkındaki bir risa^lesini ihtiva^ etmektedir. Elinizdeki bu c¸alıs¸ma, tevhi^d aki^desi ve di^nin asılları hakkında 23 adet risa^leden olus¸an bir mecmu^a yani derlemedir.

“Tevhid Risaleleri Külliyatı ismini verdigˆimiz bu c¸alıs¸mada S¸eyh Muhammed bin Abdilvehha^b Rahimehulla^h’ın tevhi^dle ala^kalı kısa, o¨z, sistematik ve anlas¸ılır olan, ezberi kolay, ha^lihazırda yaygın olarak tevhi^d ilmini talime yeni bas¸layanlara okutulmakta olan bu¨tu¨n risa^lelerine yer vermeye c¸alıs¸tık. Uzun metinleri ve konusu daha agˆır olan risa^leleri koymadık. Kısacası bu c¸alıs¸ma, tevhi^d ilmini talime yeni bas¸layanlara yo¨nelik tevhi^d aki^desine dair bir ders kitabı s¸eklinde tasarlanmıs¸tır.

Derlememizde bu¨tu¨n risa^lelerin harekeli Arapc¸a metinleri, kars¸ısında Tu¨rkc¸e metinler olacak s¸ekilde kars¸ılıklı nes¸redilmis¸tir. Gerekli yerlerde ac¸ıklayıcı dipnotlar ve sonnotlar ekledik. Bu su^rette kitabı istifa^de edilecek kullanıs¸lı bir s¸ekle getirmeye c¸alıs¸tık.

Bu mecmu^ada o¨nce i’tika^di^ kavramlarla ala^kalı olan risa^leler, sonra kelime-i tevhi^din manası ve s¸artlarına dair risa^leler, sonrasında I·sla^mın haki^kati ve onu bozan s¸eylerle ala^kalı risa^leler, ardından “U¨c¸ Temel Esa^s”, “Do¨rt Ka^ide” gibi belli sayıda esa^sları anlatan risa^leler yer almakta ve ardından da yardımcı nitelikte birkac¸ risa^leyle c¸alıs¸ma sona ermektedir.

Bu risa^leler, mu¨ellifinin kullandıgˆı basit ve anlas¸ılır dille beraber ihtiva^ ettigˆi derinlikten dolayı I·sla^m’ı o¨gˆrenmek ve amel etmek isteyen herkesin okuması hatta ezberlemesi gereken metinlerdir. Bilhassa “Tevhi^d Aki^desi”ni yeni o¨gˆrenmeye bas¸layanlar ic¸in bu kitapta yer alan risa^lelerdeki bilgiler hayati o¨neme ha^izdir ve bu risa^leler, a^deta^ tevhi^d ilmi ic¸in bir giris¸ ve temel mesabesindedir

Yani aki^deyle ala^kalı daha tafsi^la^tlı kitaplara gec¸meden o¨nce bu risa^leler va^sıtasıyla temel atılması gerekir. Zi^ra^ -bilindigˆi u¨zere- her ilim dalında oldugˆu gibi -ilimlerin en s¸ereflisi olan- tevhi^d ilmi de kolaydan zora dogˆru basamak basamak ilerleyerek tahsi^l edilir.

Bu kitapta yer alan risa^leler te’li^f edildigˆi gu¨nden beri u¨mmet arasında benimsenmis¸ ve bu risa^lelerin birc¸ogˆu da; selef menhecine go¨re ta’li^m yapan, bo¨yle bir iddia^sı olan tu¨m kurumlarda tevhi^d aki^desine giris¸ ma^hiyetindeki temel metinler olarak mu¨freda^tlardaki yerini almıs¸tır.

Marka:
Neda Yayınları
Yazar:
Şeyh Muhammed b. Abdulvehhab
Sayfa:
464 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
17.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2019
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.50 TL 45.50 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.50 TL 45.50 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.50 TL 45.50 TL
2 Taksit 45.50 TL 45.50 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.50 TL 45.50 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 45.50 TL 45.50 TL
2 Taksit 22.75 TL 45.50 TL
3 Taksit 15.77 TL 47.32 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 45.50 TL
Havale / Eft 45.50 TL
Posta Çeki 45.50 TL
Kapıda Ödeme 52.50 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Neda Yayınları