Türk’ten Samuray Olur mu? - Serkan Anılır - Cadde Yayınları

%
15
İNDİRİM
9789757991632
%
15
İndirim
13.00 TL
11.05 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Türk’ten Samuray Olur mu? - Serkan Anılır - Cadde Yayınları

Bu kitap gelenek, görenek ve kuralları olan bir toplumda, kendi bilgisi ve doğrularıyla savaşını vermeye devam eden bir Türk bilim adamının öyküsüdür. Bir Ahmetin, bir Mehmetin, bir Hasanın samuray olup da katana takıp dolaşmasına gerek yoktur. Gerekli olan, hangi milletten olursa olsun, aklın ve mantığın, bilginin yolundan ayrılmadan, güçlükler karşısında yılmaksızın hayat savaşına sanki bir samuraymış gibi devam edebilmektir.

Kitabın adındaki soruya cevabım; Olur! Ama ihtiyaç var mı derseniz bilemem... Doğu ve Batı ayrımının ötesine geçmiş yazarın, Alın bu tecrübeler sizin olsun diyerek cömertçe paylaştığı teknik bilgilerini dahi okuturken bizi zora sokmak yerine rahatlatması NASAda tanıdığım var hissini uyandırıyor. Elbette kişinin karşısındakinin anlayabildiği kadar anlatabilmesi de yardımcı oluyor onu anlamamıza. Sus! İcat çıkarma! kültürünün içinden yetişmiş biri olarak hem bunu söyleyeni hem buluşçuluğu sevmek mizahcı olarak bizim kaderimiz olmuştur.

Bilmediğini bilmemek denilen travmadan çıkan her açık zihin içincahillik bir erdem değil olsa olsa bir haldir... Cahiliği, bilmemeyi bir kader, genetik bir rahatsızlık gibi algılamaktan genç yaşta sıyrılan kahramanımızın fantastik film karateri olarak değil o işi bildiği, öğrendiği ve yaptığı için NASAda çalıştığını anlıyor ve makul buluyorum...

Sayfa:
193 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Barkod:
9789757991632