TYT Fen Bilimleri Kitapları

TYT Fen Bilimleri Kitapları

 

Üniversiteye girmek isteyen adayların katılımıyla gerçekleşen TYT sınavı her yıl zorlu yarışlara sahne oluyor. Fen Bilimleri alanından gelen 20 soruya doğru cevap vermek için adaylar hem birbirleriyle hem de zamana karşı yarışıyor. TYT sınavlarında bilgiye dayalı sorular adayların iyi hazırlanmalarını gerektirmekte. Fizik, kimya ve biyoloji sorularından oluşan Fen Bilimleri testi bu nedenle adayları en çok terleten sınavlardan biri. Eğer sınavda başarılı olmak istiyorsanız TYT Fen Bilimleri kitapları ile sınava iyi hazırlanmanız şart. Doğru kitapları seçer ve yeterince alıştırma çözerseniz hayalinizdeki üniversiteye daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

TYT Fen Bilimleri Sınavı Nedir?

 

TYT'ye ilk kez katılacak olanlar Fen Bilimleri sınavının ne olduğunu merak etmekte. Kısaca ifade edecek olursak TYT Fen Bilimleri sınavı, YKS'nin 1. oturumunun 20 sorusunu kapsamakta. Bu soruların 7'si fizik, 7'si kimya, 6'sı biyoloji konularından gelmekte. Her üç alandaki soruların ortak özelliği, adayların temel bilgi düzeylerini ölçmesidir. Dolayısıyla sınav konularına iyi çalışan adaylar TYT Fen Bilimleri sınavını yüksek puanla geçme imkanı elde ediyor. Konu açığı olan adaylar ise maalesef başarılı olamıyor.

 

Tüm ÖSYM sınavlarında olduğu gibi TYT Fen Bilimleri sınavının da kendine özgü bir mantığı var. Soruların hangi konulardan geldiğini ve dağılımlarını bilmek bu yüzden önemlidir. Sınava iyi hazırlanmanın yolu ise TYT Fen kitapları ile planlı bir çalışma sürecinden geçmekte. Sınav hazırlıklarına aylar öncesinden başlayıp planlı şekilde ilerlerseniz başarı puanınız artacaktır. Her ne kadar sınav sistemi birçok kez değişse de temel soru mantığının benzer olduğunu görmekteyiz. TYT Fen Bilimleri hazırlık kitabı ve soru bankaları ile sınava iyi hazırlanan adaylar soru stili veya konu dağılımı değişse bile bu değişimlerden daha az etkilenir.

 

TYT Fen Bilimleri Kitapları Nelerdir?

 

Sınava ilk kez veya tekrar katılacaksanız TYT Fen Bilimleri kitapları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Piyasada bu konuda gerçekten de büyük bir çeşitlilik var. Ancak sınav kitapları arasında doğru ürünleri seçmek biraz zor olabiliyor. Üstelik her kitabın seviyesi de aynı değildir. Bazı kitaplar giriş seviyesi için daha uygundur. Bazı kitaplar ise ileri seviyeye yöneliktir. Genel olarak baktığımızda, piyasada en çok ilgi gören TYT Fen Bilimleri soru ve hazırlık kitaplarının şunlar olduğunu söyleyebiliriz:

 

·         Fen Bilimleri Soru Bankası ve Deneme Sınavları

·         Doğa Bilimleri Konu Özetli Soru Bankaları

·         Konu Anlatımlı Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Fen Bilimleri Çözümlü Deneme Sınavları

·         Video Çözümlü TYT Fen Bilimleri Deneme Sınavları

·         Konu Tekrarlı TYT Fen Bilimleri Soru Kitapları

·         TYT Fizik, Kimya, Biyoloji Soru Kitapları ve Deneme Sınavları

 

TYT Fen Bilimleri Fizik Kitapları Konuları Nelerdir?

 

TYT Fen Bilimleri sınavına katılacak adaylar sınav konularının neler olduğunu öğrenmek ister. Bu bağlamda fizik sorularının hangi konuları kapsadığı da merak konusudur. Aslında diğer birçok sınavda olduğu gibi TYT Fen Bilimleri sınavında da konular zaman içinde değişmekte. Ancak yine de fizik konularının belli alanları kapsadığını görmekteyiz. Bu alanlar şu şekildedir:

 

·         Fizik Bilimine Giriş

·         Madde ve Özellikleri

·         Sıvıların Kaldırma Kuvveti

·         Basınç

·         Isı, Sıcaklık ve Genleşme

·         Kuvvet ve Kuvvet Dengesi

·         İş, Güç, Enerji

·         Dinamik

·         Elektrik ve Manyetizma

·         Dalgalar

·         Optik

 

TYT Fen Bilimleri Kimya Kitapları Konuları Nelerdir?

 

TYT'ye katılacak adaylar Fen Bilimleri sınavında kimya konularını da merak etmekte. Fizik sorularında olduğu gibi kimya sorularının da bilgi ağırlıklı olması adayların konulara iyi çalışmalarını gerektirmekte. Bu bağlamda konu dağılımlarındaki değişimler adayların zaman zaman zihinlerini karıştırabiliyor. Ancak genel olarak baktığımızda TYT Fen Bilimleri sınavında kimya sorularının şu konulardan geldiğini görüyoruz:

 

·         Kimya Bilimi

·         Atom ve Yapısı

·         Periyodik Sistem

·         Modern Atom Teorisi

·         Kimyasal Tepkimeler

·         Mol Kavramı

·         Kimyasal Hesaplamalar

·         Asit, Baz ve Tuz

·         Maddenin Halleri

·         Karışımlar

·         Endüstride ve Canlılarda Enerji

·         Kimya Her Yerde

 

TYT Fen Bilimleri Biyoloji Kitapları Konuları Nelerdir?

 

TYT sınavında Fen Bilimleri alanında biyoloji soruları da adayların sıkı bir yarışına sahne olmakta. Bu yarışta öne geçmek isteyen adaylar konulara çok iyi hazırlanmalı. Nitekim biyoloji konularının geniş bir alanı kapsaması adayların hazırlık süreçlerini zorlaştırıyor. Üstelik konuların birbiriyle bağlantılı olması da önemli bir diğer husus. Başka bir deyişle konu eksiği olan adaylar bazen çok emin oldukları sorularda bile hata yapabiliyor. Genel olarak baktığımızda TYT Fen Bilimleri biyoloji soru kitapları konularının şunlar olduğunu görmekteyiz:

 

·         Biyoloji Bilimi

·         Organik ve İnorganik Bileşikler

·         Hücrenin Yapısı

·         Madde Geçişleri

·         DNA ve RNA

·         Protein Sentezi ve Enzimler

·         Canlıların Sınıflandırılması

·         Ekoloji

·         Hücre Bölünmeleri

·         Eşeysiz ve Eşeyli Üreme

·         Mendel Genetiği

·         Kan Grupları

·         Cinsiyete Bağlı Kalıtım

 

TYT Fen Bilimleri Kitapları ile Sınava Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

 

Tüm sınavlarda olduğu gibi TYT Fen Bilimleri sınavının da kendine özgü bazı özellikleri var. TYT fizik, kimya ve biyoloji sorularında başarılı olmak için bunlara dikkat ederseniz güzel sonuçlar elde edersiniz. Sınava nasıl hazırlanacağınız sınav puanınızı doğrudan etkiler. İyi bir hazırlık için şu noktalara özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz:

 

·         TYT Fen Bilimleri kitabı çeşitleri ile çalışmaya başlamadan önce ilk olarak konu eksiklerinizi tespit etmelisiniz. Fizik, kimya ve biyoloji konuları hakkında yapacağınız tespitler sonraki adımların düzgün işlemesini sağlar.

·         Konu eksiklerinizi tamamladıktan sonra soru kitaplarıyla yeterli sayıda alıştırma yapmalısınız. Bu sayede bilgileriniz pekişir ve kalıcı hale gelir.

·         Konu hakimiyetiniz yeterli düzeye gelince deneme sınavı soru bankalarına geçiş yapabilirsiniz. TYT Fen Bilimleri kitapları arasında deneme sınavları ancak bu aşamada faydalı olur.

·         Fizik, kimya veya biyoloji konuları arasında sizi çok zorladığını düşündüğünüz konuları tespit etmelisiniz. Bu konularda eğer gerçekten de bir şey yapamayacağınıza inanıyorsanız bunları pas geçebilirsiniz. Böylelikle diğer konulara öncelik tanıyıp sınavdaki net sayınızı artırabilirsiniz.

·         Hangi soru çeşitlerinde daha fazla hata yaptığınızı mutlaka belirlemelisiniz. TYT Fen kitapları bu tespiti yapmanızı kolaylaştırır.

·         Hiçbir konuya ve soru şekline önyargılı yaklaşmamalısınız. Eğer seviyenize uygun TYT Fen Bilimleri kitapları ile sınava hazırlık yaparsanız süreç daha verimli geçer.

·         Sınavda konu dağılımları değişse de temel mantık pek değişmez. Ancak bu mantığı daha iyi kavramak için farklı yayınevlerinin hazırlık kitaplarını kullanmanızda yarar var.

·         Başarıya giden yolun sadece kitap seçiminden geçmediğini de unutmamalısınız. Hangi kaynak kitabı seçerseniz seçin, planlı çalışmaz ve eksiklerinizi kapatmazsanız başarı düzeyiniz düşük olur.

·         Sınava girmeden önce çıkmış soru kitapları ile son hazırlıklarınızı yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Daha önce olduğu gibi bundan sonraki ÖSYM sınavlarında da TYT Fen Bilimleri çıkmış sorular kitapları ile hazırlananlar daha iyi bir başarı gösterebilir.

 

TYT Fen Bilimleri Kitapları Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Temel Yeterlilik Testi TYT'ye katılacak adaylar kitap seçimi konusunda zaman zaman kafa karışıklığı yaşamakta. Nitekim piyasada birbirine benzer çok sayıda TYT Fen soru, hazırlık ve konu kitapları mevcut. Aşağıda paylaşacağımız faydalı bilgiler sayesinde bu kitaplar arasında isabetli seçimler yapabileceğinize inanıyoruz. 

 

·         Her şeyden önce, hazırlık kitabı satın alma işleminde kitabın zorluk derecesine dikkat etmelisiniz. Nitekim TYT Fen Bilimleri kitapları belli bir zorluk derecesine sahiptir. Başarı seviyenizin üzerindeki veya altındaki kitaplar verimli bir çalışma imkanı sunmaz.

·         TYT Fen Bilimleri konularına yeterince hakim değilseniz başlangıç düzeyi kitaplar daha iyi bir seçimdir. Örneğin en iyi TYT-AYT fizik kitapları bile konu eksikleri nedeniyle fayda sağlamayabilir. 

·         TYT'ye hazırlanan adaylar için kitap tavsiyeleri de bu bağlamda önemli bir konudur. Bir kitabın çok övgü alması o kitabın sizin için faydalı olacağını göstermez.

·         Başarı seviyenize uygun kitaplar arasında tercih yaparken adayların yaptıkları yorumlara dikkat edebilirsiniz. Çokça övgü alan kitaplar için bu durum kalite konusunda önemli bir göstergedir.

·         TYT Fen Bilimleri kitapları için alışveriş yaparken fiyat konusu tek kriteriniz olmamalı. Kitabın fiyatından önce zorluk derecesi ve kalitesi daha önemlidir.

·         Hazırlık kitabının yayıncısı ve yayın komisyonunda kimlerin yer aldığı da bu bağlamda önemli bir konudur. Uzman kadrolar tarafından hazırlanan kitaplar adayların daha fazla tercih ettikleri kitaplardır.

·         Eğer ikinci el TYT Fen Bilimleri kitabı almayı düşünüyorsanız bu konuda da dikkatli olmalısınız. Kitapta cevap anahtarının eksik olması durumunda yanlışlarınızı görme imkanınız olmaz.

 

TYT Fen Bilimleri Kitapları Fiyatları Nedir?

 

Temel Yeterlilik Testi TYT'ye katılacak adaylar maliyetlerle ilgili konuları da merak etmekte. Piyasada TYT Fen kitapları için geniş bir fiyat aralığı mevcut. Üstelik fiyatlar farklı nedenlere bağlı olarak değişmekte. Perakende ve online satış kanalları arasındaki rekabet koşulları fiyat farklılıklarını doğrudan etkiliyor. Bu konuda en güncel bilgileri internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Nitekim arama motorlarına TYT Fen Bilimleri kitapları satın al araması yazdığınızda karşınıza çıkan linkleri tıklamanız yeterli. Alternatif Kitap olarak biz de kullanıcılarımızın kitap fiyatı öğrenme isteklerini gelişmiş yazılımımız sayesinde kolayca karşılıyoruz. 

 

TYT Fen Bilimleri Kitapları En Uygun Fiyata Nereden Alınır?

 

TYT Fen Bilimleri sınavına katılacak adayların en merak ettiği konulardan bir diğeri de şüphesiz ki hazırlık kitaplarını en uygun fiyata nereden alabilecekleridir. Son yıllarda ucuz hazırlık kitaplarına talep artmakta. Bunun en önemli nedeni şüphesiz ki artan maliyetler nedeniyle yükselen fiyatlardır. Alternatif Kitap olarak diğer tüm hazırlık kitaplarında olduğu gibi TYT Fen Bilimleri kitapları konusunda da adaylara en uygun fiyatlı seçenekleri sunuyoruz. Sitemizde arama çubuğunu kullanarak veya kategori sayfamızı tıklayarak dilediğiniz ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Daha detaylı aramalar için ise filtre seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. 

Palme 2021 TYT Fen Bilimleri 20 Deneme Sınavı Palmetre Serisi
%35
SON 6 ADET
176.00 TL
114.40 TL
Okyanus TYT Fen Bilimleri 20 Deneme
%30
SON 2 ADET
50.00 TL
35.00 TL
TYT Fen Bilimleri 20’li Deneme Sınavı Nitelik Yayınları
%35
SON 2 ADET
118.50 TL
77.03 TL
TYT Fen Bilimleri 10 Deneme Miray Yayınları
%25
SON 1 ADET
94.00 TL
70.50 TL
Limit TYT Fizik Kimya Biyoloji Soru Bankası
%35
SON 2 ADET
289.00 TL
187.85 TL
%20
Stokta Var
179.00 TL
143.20 TL
Kartezyen TYT Fen Bilimleri Soru Fasikülleri Set-1
%45
SON 7 ADET
95.00 TL
52.25 TL
Karekök TYT Fen Bilimleri Çözümlü 20 Deneme
%40
Stokta Var
240.00 TL
144.00 TL
Karekök TYT Fen Bilimleri Denemeleri 20 Çözümlü Deneme
%50
Stokta Var
150.00 TL
75.00 TL
Final TYT Fen Bilimleri Soru Bankası Video Çözümlü
%33
SON 2 ADET
273.50 TL
183.25 TL
Fen Bilimleri TYT Fen Bilimleri Soru Bankası
%35
Stokta Var
100.00 TL
65.00 TL
Fen Bilimleri TYT Fen Bilimleri Soru Bankası
%35
Stokta Var
100.00 TL
65.00 TL
Denklem TYT Hipnoz 10x20 Fen Bilimleri Denemeleri
%50
SON 2 ADET
70.00 TL
35.00 TL
TYT 20 li Fen Bilimleri Deneme Ders Ortamı Yayınları
%30
Stokta Var
47.50 TL
33.25 TL
Çöz Kazan TYT Fen 30 Deneme
%33
SON 2 ADET
40.00 TL
26.80 TL
TYT Fen Bilimleri Yeni Nesil Sorular Birey Yayınları
%50
SON 1 ADET
130.00 TL
65.00 TL
Sonraki 3 ürünü göster
Yayınevi
Fiyat
Stokta