TYT Çıkmış Sorular

TYT Çıkmış Sorular

 

Her yıl yüzbinlerce adayın yarıştığı ÖSYM sınavlarından biri TYT sınavıdır. Üniversite okumak isteyen adayların temel yeterliliklerini test eden bu sınav yükseköğretime geçişin ilk ve en önemli adımıdır. Her sınavda olduğu gibi bu sınava da çok iyi hazırlanmak gerekir. Sınavda başarısız olan adaylar tekrar hazırlanıp ertesi yıl sınava yeniden girer. Sınavı başarıyla geçmek isteyen adaylar hazırlıklarına aylar öncesinden başlar. Bu süreçte ilk olarak konu anlatım kitapları, ardından soru bankaları ve test kitapları adayların hazırlık süreçlerini kolaylaştırır. TYT çıkmış sorular kitapları ise adayların ÖSYM sınav tekniklerini daha iyi özümsemelerini sağlar. Sınava ilk kez veya tekrar girecek adaylar çıkmış soru kitapları ile daha iyi bir hazırlık süreci geçirir. 

 

TYT Nedir?

 

TYT sınavıyla ilgili en çok merak edilen konulardan biri TYT'nin açılımıdır. Bu konuyu özellikle sınava ilk kez girecek olanlar ve aileleri merak eder. Kısa adıyla TYT olarak bilinen sınavın tam adı Temel Yeterlilik Testi şeklindedir. Bu sınav, üniversiteye girmeye hak kazanmak için gerekli YKS yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın 1. oturumudur. YKS'nin ikinci oturumu ise AYT kısaltmasıyla bilinen Alan Yeterlilik Sınavı'dır. Üniversiteye giriş için gerekli her iki sınavda adaylar başarılı olmak için ter döker. Fakat AYT sınavına katılmak için öncelikle TYT sınavında başarılı olmak gerekir. Bunun için adaylar konu anlatım kitapları, deneme ve test kitapları, TYT çıkmış sorular kitapları gibi kitaplara ihtiyaç duyar. 

 

Bugüne kadar üniversiteye giriş sınavlarında oturumlarla ilgili olarak ÖSYM tarafından farklı birçok adlandırma yapıldı. Bu bağlamda TYT sınavı ilk olarak 2017 yılında hayatımıza girdi. YKS sınavının ilk oturumu TYT kısaltmasıyla ifade edilmeye başlandı. Böylelikle YGS kısaltmasıyla bilinen Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın yerine TYT geçti. Diğer taraftan LYS sınavı da bu değişimden payını aldı. Kısa adıyla LYS olarak bilinen Lisans Yerleştirme Sınavı'nın yerine AYT geçti.

 

Halihazırda yüzbinlerce aday, iyi bir üniversitede okumak için hem TYT hem de AYT kitaplarıyla hazırlıklarını sürdürmekte. AYT'ye giriş için öncelikle TYT'nin başarılı geçmesi, bu sınava hazırlık kitaplarını daha önemli hale getiriyor. Adaylar perakende satış noktaları veya online kanallar üzerinden TYT çıkmış sorular kitaplarını sipariş veriyor. ÖSYM'nin sınav tekniğini anlayarak daha yüksek puanlara ulaşmak için çaba sarf ediyor. 

 

TYT Sınavı Özellikleri Nelerdir?

 

·         Üniversitede okumak isteyen tüm adayların zorunlu olarak girmesi gereken bir sınavdır.

·         Her yıl Haziran ayında yüzbinlerce adayın katılımıyla gerçekleşir. 

·         Sınava lise veya dengi okullar ile açık öğretim liseleri son sınıfında okuyan adaylar ve üniversite mezunları girebilir.

·         Başvuru şartları her yıl ÖSYM tarafından ilan edilir. Uygun şartları taşıyan ve başvurusunu doğru şekilde tamamlayan adaylar böylelikle sınava giriş hakkı elde eder. 

·         Sınava girmek için adayların fotoğraflı TC kimlik kartı ile başvuru yapmaları ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne kayıt olmaları gerekir.

·         Sistemde kaydı olan adaylar, başvuru merkezine gitmeden de başvuru süresi içinde internet üzerinden başvuru yapabilir. Fakat öncesinde adayların sınav ücretini yatırmaları gerekir.

·         TYT sınavında Türkçe, sosyal bilgiler, matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular sorulur. Toplam soru sayısı 120'dir. Diğer taraftan adaylara tanınan süre 165 dakikadır.

·         TYT sınavında adayların hem sayısal hem de sözel bilgi ve becerileri test edilir. Mantıksal düşünme, akıl yürütme ve sorun çözme konusunda yetenekleri sınanır.

·         Adayların çözdükleri her soru sınav sonucunu etkiler. Bu yüzden adayların en iyi performansla en fazla nete ulaşmaları gerekir. 

·         2 yıllık önlisans programlarını tercih edecek adaylar için TYT sınavı yeterlidir. Diğer adayların ise TYT sınavının ardından AYT sınavına da katılmaları gerekir. 

 

TYT Sınavı Hangi Konuları Kapsar?

 

Temel Yeterlilik Testi'ne katılacak adayların önünde bir bakıma zor bir maraton vardır. Sınav konularının fazla, zamanın kısıtlı olması adayların hazırlık süreçlerini zorlaştırır. Bu süreçte en yüksek başarı için adayların planlı hareket etmesi ve konulara iyi çalışmaları gerekir. TYT sınav konuları aslında 9 ve 10. sınıf konularından oluşur. Sınavda Türkçe, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi ile temel matematik, fizik, kimya ve biyoloji alanlarından çeşitli sorular sorulur. Soruların konu dağılımları yıldan yıla değişir. Ancak sayıları şu şekildedir: 

 

·         Türkçe 40 soru

·         Sosyal bilimler 20 soru

·         Matematik 40 soru

·         Fen bilimleri 20 soru

 

TYT Çıkmış Sorular Kitapları Nelerdir?

 

Kısaca ifade etmek gerekirse TYT sınavında önceki yıllarda çıkan soruları ve çözümlerini içeren kitaplara TYT çıkmış sorular kitapları denir. Bu kitaplar sayesinde her yıl yüzbinlerce TYT adayı, ÖSYM'nin sınav tekniğini anlayarak daha iyi bir başarı göstermek için ter döker. İyi bir üniversitede okuma hayali kuran yüzbinlerce aday sınava aylar öncesinden hazırlanmak ister. Önceki yıllarda TYT sınavında çıkan soruları incelemek, adayların motivasyonunu artırır. Sınava girdiklerinde neler yapabilecekleri hakkında öngörüde bulunmalarına yardımcı olur. 

 

Bu bakımdan, TYT'ye girecek adayların hazırlık çalışmaları için yararlanacakları başlıca kaynaklardan biri TYT çıkmış sorular kitaplarıdır. Piyasada bu bağlamda farklı birçok yayın mevcuttur. Bunlar arasında en sık karşılaştıklarımız şunlardır:

 

·         TYT Türkçe Çıkmış Sorular Kitapları 

·         TYT Tarih Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Coğrafya Çıkmış Sorular Kitapları 

·         TYT Felsefe Çıkmış Sorular Kitapları 

·         TYT Din Kültürü Çıkmış Sorular Kitapları 

·         TYT Matematik Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Geometri Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Fizik Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Kimya Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Biyoloji Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Fen Bilimleri Çıkmış Sorular Kitapları

·         TYT Sosyal Bilimler Çıkmış Sorular Kitapları

 

TYT Türkçe Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Temel Yeterlilik Testi'nin en önemli kısımlarından birini Türkçe soruları oluşturur. Nitekim bu testte sorulan sorular çok çeşitli olmakla birlikte temelde dil hakimiyetiyle ilgilidir. Ayrıca okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini de test eder. Türkçe testinde tüm soruları doğru cevaplamak için adayların çokça kitap okuması ve yeterince alıştırma yapması gerekir. Dil hakimiyetini bu sayede geliştiren adaylar başta paragraf soruları olmak üzere Türkçe sorularını daha kolay cevaplar. Üstelik cümlede anlam, sözcükte anlam ve benzeri konularda da daha az hata yaparlar.

 

Sınava TYT çıkmış sorular kitapları ile hazırlanan adaylar, ÖSYM'nin Türkçe testlerinde neleri nasıl ölçtüğünü daha iyi anlar. Çıkmış soruların cevapları ve çözüm yolları adaylara bilgilerini tazeleme imkanı da verir. Nitekim bu kitapların en önemli özelliği, adayların eksiklerini görmelerini sağlamasıdır. Eksiklerini bu sayede gideren adaylar sınava daha özgüvenli girer. Tabii sınavın her yıl tekrar etmesi, bu kitapların içeriğini de doğrudan etkiler. Bu yüzden adayların en güncel içerikli TYT çıkmış sorular kitaplarını temin etmesi gerekir. Konu içeriklerine baktığımızda bu konuların şunlar olduğunu görüyoruz:

 

·         Sözcükte Anlam

·         Söz Yorumu

·         Deyim ve Atasözü

·         Cümlede Anlam

·         Paragraf

·         Ses Bilgisi

·         Yazım Kuralları ve Noktalama İşaretleri

·         Sözcükte Yapı ve Ekler

·         Sözcük Türleri ve Grupları

·         Cümlenin Öğeleri ve Türleri

·         Anlatım Bozukluğu

 

TYT Tarih Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

TYT sınavında adaylar tarih sorularının genellikle kolay olduğunu ifade eder. Nitekim sorularda verilen bilgiler sayesinde adaylar doğru cevabı kolayca bulabilir. Ancak bunun için öncelikle soruyu iyi anlamak gerekir. Ayrıca önceki yıllarda çıkan soruları da incelemekte yarar var. Tarih TYT çıkmış sorular kitapları bu bakımdan önemli bir ihtiyacı karşılamakta. Adaylara sınav deneyimi kazandırdığı gibi tarih alanındaki bilgi eksiklerini de gösteriyor. Bu sayede adaylar tarih sorularında daha başarılı bir performans gösteriyor. TYT tarih sorularının konu içeriklerine genel olarak bakacak olduğumuzda;

 

·         Tarih Bilimine Giriş

·         İlk Çağ Uygarlıkları

·         Orta Çağ’da Dünya

·         İlk ve Orta Çağlarda Türk Dünyası

·         İslam Tarihi ve Medeniyeti

·         Türklerin İslamiyet’i Kabulü ve İlk Türk İslam Devletleri

·         Yerleşme ve Devletleşme Sürecinde Selçuklu Türkiye’si

·         Beylikten Devlete Osmanlı

·         Orta Çağ Avrupa Tarihi

·         Yeni Çağ Avrupa Tarihi

·         Yakın Çağ Avrupa Tarihi

·         Osmanlı Devleti'nde Arayış Yılları

·         18. Yüzyılda Değişim ve Diplomasi

·         En Uzun Yüzyıl

·         Osmanlı Kültür ve Medeniyeti

·         20. Yüzyılda Osmanlı Devleti

·         Dünya Savaşı

·         Mondros Ateşkesi, İşgaller ve Cemiyetler

·         Kurtuluş Savaşı ve TBMM Dönemi

·         Çok Partili Hayata Geçiş

·         Türk İnkılabı ve Atatürk İlkeleri

·         Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası

 

TYT Coğrafya Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

TYT'ye katılan adayların cevap vermesi gereken sorular arasında coğrafya soruları da var. Tarih soruları gibi coğrafya soruları da aslında adayların kolayca çözebileceği sorulardır. Ancak yine de çıkmış soruları incelemek ve sınav tekniğini içselleştirmek gerekir. Coğrafya TYT çıkmış sorular kitapları ile adaylar ÖSYM tekniğini daha iyi anlar. Böylelikle soru kökünü anlamak, soruda istenen bilgileri seçmek ve doğru cevabı bulmak konusunda daha başarılı bir performans gösterirler. Konu dağılımına genel olarak bakacak olduğumuzda, TYT coğrafya testi sorularının şu konulardan geldiğini görüyoruz: 

 

·         Doğa ve İnsan

·         Dünya’nın Şekli ve Hareketleri

·         Coğrafi Konum ve Harita Bilgisi

·         Atmosfer, Sıcaklık ve İklimler

·         Basınç ve Rüzgarlar

·         Nem, Yağış ve Buharlaşma

·         İç ve Dış Kuvvetler

·         Su, Toprak ve Bitkiler

·         Nüfus, Göç ve Yerleşme

·         Türkiye’nin Yer Şekilleri

·         Ekonomik Faaliyetler ve Bölgeler

·         Uluslararası Ulaşım Hatları

·         Çevre ve Toplum

·         Doğal Afetler

 

TYT Felsefe Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

TYT sınavında felsefe soruları, adayların bilgiden çok muhakeme becerilerini değerlendiren soru türlerindendir. Nitekim paragraf şeklinde sorulan bu sorular, ilgili konu hakkında bazı temel bilgiler verir. Ardından adayların bilgiyi kullanma becerilerini test eder. Diğerlerinde olduğu gibi TYT'ye hazırlık için felsefe çıkmış soru kitaplarını tercih ederseniz bu soruların mantığını daha iyi anlarsınız. Böylelikle daha kısa sürede daha çok soruyu doğru şekilde çözersiniz. Konu içeriklerine genel olarak baktığımızda TYT felsefe konularının şunlar olduğunu görüyoruz: 

 

·         Felsefenin Alanı

·         Bilgi Felsefesi

·         Varlık Felsefesi

·         Ahlak Felsefesi

·         Sanat Felsefesi

·         Din Felsefesi

·         Siyaset Felsefesi

·         Bilim Felsefesi

 

TYT Din Kültürü Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Üniversiteye giriş için TYT sınavına katılan adaylara din kültürü ve ahlak bilgisi alanında da soru sorulmakta. Nitekim bu sorular bilgi ile yorumlama becerisini birlikte ölçer. Bu yüzden adayların dikkatle cevaplaması gereken sorulardır. İnanç alanına dair temel bilgilerin sınandığı bu sınavda başarılı olmak için adayların özellikle konu açığının olmaması gerekir. Sınava çıkmış sorularla hazırlanan adaylar bu bağlamda daha yüksek bir başarı elde etmekte. TYT din kültürü ve ahlak bilgisi alanında sınav sorularının konu içeriklerine genel olarak bakacak olursak; 

 

·         Bilgi ve İnanç

·         İslam ve İbadet

·         Hz. Muhammed

·         Ahlak ve Değerler

·         Din, Kültür ve Medeniyet

·         Vahiy ve Akıl

·         Dünya ve Ahiret

·         İnançla İlgili Meseleler

·         Yahudilik ve Hristiyanlık

·         İslam ve Bilim

·         Anadolu'da İslam

·         İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar

·         Güncel Dini Meseller

·         Hint ve Çin Dinleri

 

TYT Matematik Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Üniversite eğitimi almak isteyen adayların TYT sınavında çözmeleri gereken sorular arasında matematik sorularının önemi büyük. Sınava giren adaylar hemen her yıl matematik sorularının zor olduğundan şikayet eder. Oysa diğer alanlarda olduğu gibi matematik sorularında da adayların sıkı bir hazırlık sürecinden geçmeleri gerekir. Bu bağlamda çıkmış soruları incelemek adayların hazırlık süreçlerini kolaylaştırır. Nitekim TYT'deki matematik soru stilleri her yıl aşağı yukarı aynı stilde karşımıza çıkmakta. Konu dağılımları değişse de soru stilleri benzerdir. Bu yüzden adayların çıkmış sorular çözümlü test kitapları ile hazırlanmaları işleri kolaylaştırır. Genel olarak baktığımızda TYT matematik konu içeriklerinin şunlar olduğunu görmekteyiz:

 

·         Temel Kavramlar ve Sayılar

·         Bölme ve Bölünebilme

·         EBOB - EKOK

·         Rasyonel Sayılar

·         Basit Eşitsizlikler ve Mutlak Değer

·         Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Çarpanlara Ayırma

·         Oran - Orantı ve Denklem Çözme

·         Problemler

·         Kümeler

·         Kartezyen Çarpım

·         Mantık

·         Fonskiyonlar ve Polinomlar

·         2. Dereceden Denklemler

·         Permütasyon ve Kombinasyon

·         Olasılık

·         Veri ve İstatistik

 

TYT Geometri Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Matematik sorularından sonra TYT adaylarının en çok uğraştığı soru çeşitlerinden biri geometri sorularıdır. Adayların bu sorularda zorlanmalarının en önemli nedenlerinden biri geometri formüllerle ilgili eksikleridir. Bunun yanı sıra formülleri kullanma becerilerindeki eksikler de soru çözerken zorluk yaşamalarına neden olur. Bu eksikleri gidermenin en iyi yolu ise öncelikle konulara iyi çalışmaktır. Ardından yeterince pratik yapan adaylar TYT geometri sorularını çözmek konusunda daha başarılı bir performans gösterir. Dahası, geometride konular birbirine bağlıdır. Hem bilgi hem de muhakeme konusunda iyi bir performans için çıkmış soru kitaplarıyla hazırlanmak oldukça faydalıdır. TYT geometri konu içerikleri ise genel olarak baktığımızda şu şekildedir: 

 

·         Temel Kavramlar ve Doğruda Açılar

·         Üçgende Açılar ve Özel Üçgenler

·         Açıortay ve Kenarortay

·         Üçgende Alan ve Benzerlik

·         Çokgenler ve Özel Dörtgenler

·         Çember ve Daire

·         Analitik Geometri

·         Katı Cisimler

·         Çemberin Analitiği

 

TYT Fizik Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Temel Yeterlilik Testi TYT'de hemen her yıl adayların en çok zorlandığı sorulardan bir diğeri de fizik sorularıdır. 9 ve 10. sınıf fizik ders konularından oluşan bu sorular adayların özellikle temel fizik bilgilerini test eder. Ayrıca muhakeme becerilerini de sınar. TYT sınavında fizik sorularında daha fazla net çıkarmak için adayların yeterince soru çözmeleri gerekir. Adayların konu eksikliği yoksa çıkmış sorular üzerinden kendilerini sınamaları genel olarak daha iyi bir başarı düzeyine ulaşmalarına katkı sağlar. TYT fizik konu içeriklerine genel olarak baktığımızda soruların şu konulardan geldiğini görüyoruz: 

 

·         Fiziğe Giriş

·         Madde ve Özellikleri

·         Sıvıların Kaldırma Kuvveti

·         Basınç

·         Isı, Sıcaklık ve Genleşme

·         Hareket ve Kuvvet

·         Dinamik

·         İş, Güç ve Enerji

·         Elektrik

·         Manyetizma

·         Dalgalar

·         Optik

 

TYT Kimya Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Fen bilimleri alanında kimya soruları da en az fizik soruları kadar adayların zorlandıkları sorular arasında yer almakta. Aslında bunun çeşitli nedenleri var. Fakat esas nedeninin konu eksikleri ve test çözme becerisinin yetersizliği olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim TYT kimya sorularında başarılı olmak için konuları iyi çalışmış olmak yetmez. Aynı zamanda da ÖSYM'nin soru tekniklerini de iyi anlamak gerekir. Sınava kadar yeterince alıştırma yapmak da kimya sorularında adayların performansını artırır. Nitekim TYT çıkmış sorular kimya test kitapları sayesinde adaylar muhakeme ve soru çözme becerilerinde önemli bir gelişim ivmesi yakalar. Genel olarak baktığımızda TYT kimya sorularının konu dağılımları şu şekildedir: 

 

·         Kimya Bilimi

·         Atom ve Periyodik Sistem

·         Kimyasal Türler Arası Etkileşimler

·         Maddenin Halleri

·         Doğa ve Kimya

·         Kimyanın Temel Kanunları

·         Kimyasal Hesaplamalar

·         Karışımlar

·         Asit, Baz ve Tuz

·         Kimya Her Yerde

 

TYT Biyoloji Çıkmış Sorular Kitaplarının İçeriği Nedir?

 

Temel Yeterlilik Testi TYT'nin adayları zorlayan bir diğer bölümünü de biyoloji soruları oluşturmakta. Yaşamı bilimsel olarak inceleyen biyoloji, canlılar dünyasıyla ilgili yeni bilgilere ulaştıran önemli bir disiplindir. Ancak konularının geniş olması ve muhakeme gerektirmesi TYT adaylarının soru çözerken zorlanmalarına neden oluyor. Sınava girmeden önce TYT biyoloji çıkmış sorular kitapları ile hazırlanmanız bu bağlamda önemli. Diğer ÖSYM sınavlarında olduğu gibi TYT biyoloji sorularının da belli bir soru stili var. Dolayısıyla çıkmış soruları inceleyerek sınava hazırlanırsanız başarı puanınız doğal olarak artar. Genel olarak baktığımızda TYT biyoloji sınavının konu içerikleri şu şekildedir:

 

·         Canlıların Ortak Özellikleri ve Temel Bileşenleri

·         Madde Geçişleri

·         Hücre ve Organelleri

·         Mitoz ve Eşeysiz Üreme

·         Mayoz ve Eşeyli Üreme

·         Kalıtım

·         Ekosistem Ekolojisi

·         Güncel Çevre Sorunları

 

TYT Çıkmış Soru Kitaplarının Fiyatları Ne Kadardır? 

 

Hayallerindeki üniversiteye girmek için sınava özveriyle çalışan adaylar hazırlık kitaplarının fiyatlarını merak etmekte. Fiyat araştırması yapmak için özellikle arama motorları üzerinden birçok sorgu gerçekleşiyor. Nitekim perakende satışa oranla online kanalların daha uygun fiyatlar sunması adayları doğal olarak internete yönlendiriyor.

 

Sınava iyi hazırlanmak isteyen adaylar çokça kitaba ihtiyaç duymakta. Bu nedenle adayların belli bir bütçe oluşturmaları gerekiyor. Piyasada TYT hazırlık kitapları arasında fiyat bakımından geniş bir çeşitlilik var. Aynı durumu çıkmış soru kitaplarının fiyatları bakımından da görmekteyiz. Nitekim yayınevlerinin maliyetleri fiyat farklılıklarında en önemli unsurdur. Kitabın özellikle kağıt türü, kapak özellikleri, hazırlık çalışmaları derken çıkmış sorular kitaplarının maliyetleri değişmekte. Ayrıca yayınevlerinin fiyat politikaları ile satış kanallarının düzenlediği kampanyalar da fiyat farkına yol açmakta. Buna bir de enflasyona bağlı artan maliyetler eklenince fiyatlar konusunda genel bir ifadeye ulaşmak zorlaşıyor. Bu yüzden fiyat araştırması yapmak da zorlaşıyor. 

 

TYT'ye hazırlanıyorsanız bütçenize en uygun kitapları internet üzerinden araştırabilirsiniz. Nitekim online hazırlık kitabı satışı yapan sitelerde arama çubuğu ile filtreleri kullanarak bütçenize en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca satın almak istediğiniz ürünler için sipariş oluşturma işlemini de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aradığınız en uygun fiyatlı TYT çıkmış soru kitapları için ise Alternatif Kitap'ı tercih edebilirsiniz.

 

En Ucuz TYT Çıkmış Soru Kitapları Nereden Alınır? 

 

Alternatif Kitap olarak bugüne kadar sayısız adayın sınava hazırlık süreçlerine destek olduk. Ürün çeşitliliğimizi artırırken adayların en hesaplı test kitaplarına ulaşmalarını sağladık. Ayrıca düzenlediğimiz kampanyalarla ilave indirim fırsatları sunduk. Sınavların zor, çalışmaların özveri gerektirdiğini hep akılda tuttuk. Buna ek olarak ülkemizin ekonomik koşullarını da göz önünde bulundurduk. Çeşitlilik ve fiyat konusunda sergilediğimiz bu tutum sınava hazırlık çalışmaları sırasında adaylara destek oldu. Böylelikle en ucuz TYT çıkmış soru kitaplarını sitemizde bulan adaylar sınavlara bu sayede daha ekonomik şekilde hazırlanma imkanı elde etti.

 

Siz de aradığınız en ucuz hazırlık kitaplarına ulaşmak için Alternatif Kitap'ı tercih edebilirsiniz. Ayrıca kampanyalı ürünlerimizi inceleyerek daha da uygun fiyata kitap siparişi verebilirsiniz. TYT sınavı ve diğer tüm sınavlarda adaylara başarılar diliyoruz. 

Çanta YGS 2014 İkiz Basım Soru Kitapçığı
%85
Stokta Var
20.00 TL
3.00 TL
Karekök TYT ve MSÜ Dil Bilgisi Çıkmış Sorular
%40
KAMPANYALI
89.00 TL
53.40 TL
Karekök TYT Öncesi Çözülmesi Gereken Son 1001 Soru
%40
KAMPANYALI
295.00 TL
177.00 TL
Tamtur TYT Problemler Yeni Nesil Sorular A Yayınları
%73
SON 3 ADET
110.00 TL
30.00 TL
%33
Stokta Var
159.00 TL
106.53 TL