21.Yüzyıl Becerilerine Uzanan Yolculuk: Fen Öğretiminde Güncel Yaklaşımlar ve Yaşam Becerileri

%
30
İNDİRİM
9786257680943
%
30
İndirim
70.00 TL
49.00 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

21.Yüzyıl Becerilerine Uzanan Yolculuk: Fen Öğretiminde Güncel Yaklaşımlar ve Yaşam Becerileri

Günümüzde bilgiye geçmişe nazaran ulaşmanın oldukça kolay olduğu söylenebilir. Bilgiye kolay ulaşılmasında teknoloji ve bilim alanındaki gelişmelerin önemli bir katkısının olduğunu söylemek mümkündür. Ancak burada önemli olan bireylerin doğru bilgiye ulaşırken araştıran, sorgulayan, inceleyen ve eleştiren bir bakış açısına katkı sağlayacak kaynaklar ortaya koymaktır. Bu özelliklerin bireyleryele kazandırılmasinda küçük yaş aralığı kritik bir öneme sahiptir. Bireylerin, ilk eğitimi aile ile başlamaktadır.

Daha sonra ise bireylerin yetişmesinde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrenimleri önemli rol oynamaktadır. Bireylerin bu öğrenimlerinde öğretmenler ve akademisyenler önemli bir yer tutmaktadır. Günümüz koşullarına ayak uyduracak, mücadele edecek donanımlı ve nitelikli bireylerin yetişmesinde özellikle öğretmenlerin kritik bir öneme sahip olduğu söylenebilir. Bundan dolayı bu kitabın bölümleri, saha içinde yer alan öğretmenler ve farklı üniversitelerin eğitim fakültesinde görev yapan akademisyenler tarafından yazılmıştır.

Eğitim öğretimde başarılı olmanın yollarından birisi de öğretmenler ile öğretmenleri yetiştiren akademisyenlerin iş birliği yapmasından geçmektedir. Akademisyenler daha çok Öğretmenleri teorik bilgi yönüyle donatırken öğretmenler bu teorik bilgiyi öğrenme ortamlarında uygulamak ile görevlidir. Akademisyenlerin, teorik bilgilerin öğrenme ortamında gerçekleşme durumunu görmek için öğretmenler ile iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Bu iletişim kanalı, etkili fen Öğretiminin gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır. öğrencilerin bilgiye ulaşmalarında, öğretmenlerin etkili rehberlik yapmaları önemli rol oynamaktadır, Çünkü günümüz eğitim sitenıinin temel amacı Oğrenciye bilgiyi aktarmak değil. onların bilgiye erişme ve bu bilgileri kullanabilme becerilerini geliştirmesini sağlamaktır. Bu durum nitelikli bireylerin yetişmesi için atılmış ilk adım olarak kabul edilmektedır.

Sayfa:
296 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786257680943