8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Somutlayıcı Konu Anlatım Kitabı

%
67
İNDİRİM
9786059509572
%
67
İndirim
30.00 TL
9.90 TL
Son 1 adet Sınırlı Stok!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Sevgili Öğrenciler,

Başarıya ancak kaliteli bir eğitimle ulaşılır. Kaliteli bir eğitim de kaliteli dokümanlarla sağlanır. İncelediğiniz kitap, Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre hazırlanmış kaliteli bir dokümandır. Bu kitap, MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre yapılandırılan kitapta ders içeriği, üniteler üzerinden sunulmaktadır. Her ünitenin başında o ünitede işlenecek konuları gösteren bir içerik tanıtım sayfası yer almaktadır. Üniteler, konulara bölünerek işlenmiştir. Konu başlıkları, MEB programına göre belirlenmiştir. Konular, Somutlayıcı Eğitim Sistemine göre anlatılmıştır. Konu anlatımlarında grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel öğelerden yararlanılmış; somutlayıcı örneklere yer verilmiştir. İpuçları, uyarılar, ek bilgiler, destekleyici ve açıklayıcı notlar kutucuklar içinde sunulmuştur. Konular, öğrenmeyi pekiştirici etkinliklerle desteklenmiştir. Etkinlikler, test olarak düzenlenmiştir. Etkinlik testlerinde doğru-yanlış, boşluk doldurma, birebir eşleme, işaretleme, altını çizme, tablo doldurma, bulmaca gibi temel etkinlik türleri ile açık uçlu-kısa cevaplı sorulara da yer verilmiştir. Kitapta her konudan sonra konu testleri bulunmaktadır. Bu testlerde gerçek sınavlarda sorulan sorular ayarında hazırlanan özgün sorular yer almaktadır. MEB müfredatına ve sınav sistemine uygun nitelikte olan bu sorular, sınavlarda çıkabilecek değişik soru tiplerini tarayan çeşitlilikte ve zenginliktedir. Ünite sonlarında ise ünitede işlenen konuları tarayan ünite testleri bulunmaktadır. Bu testlerde hem ünitede Öğrenilenlerin denetlemesi yapılabilecek hem de sınavlarda çıkabilecek soruları çözebilecek bir donamıma kavuşma imkânı elde edilecektir.

Somutlayıcı eğitim sistemi (ses)

Çağımız bilgi çağıdır. Somutlayıcı Eğitim Sistemi, bilim ve teknolojideki en son gelişmelerin ışığında, bilgi çağının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özgün bir projedir.

Somutlayıcı Eğitim Sistemi Nedir?

Zihnin gelişimi somuttan soyuta doğrudur. Bu nedenle öğretimde öncelikle somut konulardan, öğrenilmesi daha karmaşık olan soyut kavramlara doğru bir yol izlenmelidir. Soyut bilgiler, örneklerden ve benzetmelerden hareketle somutlanmalıdır. Konu anlatımı anlaşılır olmalıdır. Bilgiler hiyerarşik olarak düzenlenmelidir. İçerik sunumu birçok duyu organını hedef almalıdır. Bu bağlamda grafik, tablo, resim, karikatür gibi görsel malzemeden yeterince yararlanılmalıdır. Çünkü görsel öğeler; ilgi ve dikkati canlı tutar, karmaşık kavramları basitleştirir, soyut kavramları ise somutlaştırır. Böylece öğrenciler verimli bir öğrenme gerçekleştirir. İşte bu ilkeler dikkate alınarak düzenlenen sisteme Somutlayıcı Eğitim Sistemi denir.

Somutlayıcı Eğitim Sistemi, Dokümanlara Nasıl Uygulandı?

Somutlayıcı Eğitim Sisteminin temel aşamaları; öğretime giriş etkinlikleri, öğretim içeriğinin sunumu, geribildirim etkinlikleri ile ölçme ve değerlendirme çalışmalarıdır. Bu bağlamda konu anlatım kitapları içerik tanıtımı, konu anlatımı, etkinlikler, konu testleri ve ünite testleri; soru bankaları ise içerik tanıtımı, örnek soru çözümü, kazanım kavrama testleri ve ünite tarama testleri şeklinde yapılandırılmıştır.

Sonuç

Müfredata uygun içeriğin görsel öğelerden gerekli ölçüde yararlanılarak bilinenden bilinmeyene, basitten karmaşığa, somuttan soyuta doğru giden bir hiyerarşiyle aktarılması şeklinde özetlenebilecek olan Somutlayıcı Eğitim Sistemi ile ses getirecek başarılana imza atacağınızı düşünüyoruz.

Yayın Kurulu

Marka:
Kaliteli Eğitim Yayınları
Yazar:
Sayfa:
304 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
19.50x27.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2017
Kaliteli Eğitim Yayınları