Allah Niçin Kötülüğü Engellemiyor? - Bayraktar Bayraklı - Düşün Yayıncılık

%
30
İNDİRİM
9786257945349
%
30
İndirim
200.00 TL
140.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Allah Niçin Kötülüğü Engellemiyor? - Bayraktar Bayraklı - Düşün Yayıncılık

Kitabımızın konusunu çok sık sorulan bir soru belirlemektedir. Soru şudur: Allah niçin kötülüğü engellemiyor? Gençler daha çok bu sorunun arkasına takılmış durumdalar. Sorguluyorlar ama çok zor, çok nazik ve çok tehlikeli bir soru olarak soruyorlar. Kimisi inadına soruyor, çünkü onların Allah ile sorunları var. Kimisi de etrafında, toplumda ve dünyada o kadar kötülükler görüyor ki, çözemeyince haklı olarak bu soruyu soruyor.Allah ise, bu kötülüklere, zulümlere, haksızlıklara, yetimlerin akan gözyaşlarına müsaade etmeyip engellemelidir diyor ve soruyor ama çözümü yapılmıyor. Çünkü bu konu Kuransız çözülemez. Derin bir Kuran bilgisi gereklidir.
Onun için bu soru, yani bu konu ortada bırakılamazdı. Bu soru ve konu ortada kala kala Allah tasavvurunu yaralamaya, din anlayışını zedelemeye başladı. Artık gençlik sorguluyor, sorusuna cevap bulamayınca dinden uzaklaşıyor. Deist yani Allaha inanan ama dine inanmayan hale geliyor veya tamamen Ateist, yani kâfir oluyor.
Öyle görülüyor ki, karşımızda hoca ne derse kabuldür diyenler oturmamaktadır. Bu minvalde elinizdeki eser Kötü-nün kaynağında kim vardır?,Allah kötüyü engelliyor mu, engellemiyor mu?,Engelliyorsa, insanlığın bu hali nedir? sorularına dini temel kaynağı olan Kuran’a referansla cevaplar verme ve çözüm üretme çabası taşımaktadır.

Sayfa:
592 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2023
Barkod:
9786257945349