Arapça Güzel Yazı Meşk Defteri - Hüseyin Kutlu - Damla Yayınevi

%
35
İNDİRİM
9786053837350
%
35
İndirim
20.00 TL
13.00 TL
4 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Arapça Güzel Yazı Meşk Defteri - Hüseyin Kutlu - Damla Yayınevi

İnsanlık tarihinin şahit olduğu yüzlerce yazı türü içinde sanat boyutu kazanan yegâne yazı Arap harflerinden oluşan İslam yazısı olmuştur. Bugün İslam’ı sadece inanç ve ibadetten oluşan bir din olarak algılayan Müslümanlar, geç de olsa onu kültür, medeniyet, sanat boyutuyla tanımak, anlamak ve yaşamak zorundadırlar.

Güzel yazı yazmak, bir medeniyet göstergesidir. İnsanın saygınlığını arttırır, estetik duygusunun gelişmesine yardımcı olur. Kur’an-ı Kerim’in sûrelerinden olan Kalem Sûresi’nin başında Allah Teâlâ, kalem ve yazı üzerine yemin ederek kalem ve yazının kutsiyetine işaret etmektedir. Peygamber Efendimiz, vahiy katiplerini güzel yazmaları konusunda uyarmış ve onları teşvik etmiştir.

Hattat Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan Meşk Defteri’nde, daha çok kitap yazısı olarak kullanılan Nesih yazısı tercih edilmiş, harflerin satıra meyilli olarak oturması, yazılış yönleri ve diğer harflerle birleşmesi örneklerle ele alınmış, alıştırma için kesik çizgili satırlar ilave edilmiştir. İmam Hatip okullarında okutulan Arapça ders kitaplarında kullanılan örnek kelimeler ve cümlelerin yanı sıra defterin son kısmına 40 hadis yazma alıştırmaları eklenmiştir. Hadislerin Osmanlıca okunuşları ve yazma alıştırmalarına da yer verilmiştir.

Arapça Güzel Yazı Meşk Defteri, sadece İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri için değil, hat sanatına ve Osmanlıcaya ilgi duyanların da istifade edebileceği bir çalışmadır.
Marka:
Sayfa:
80 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
21.00x30.00 cm
Barkod:
9786053837350