Atatürk Devrimlerine Bakış - Erol Yıldız - Dorlion Yayınevi

%
38
İNDİRİM
9786059481083
%
38
İndirim
15.99 TL
9.90 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

İnsan haklarına saygılı olan yazar, her bireyin eşit şartlarda yaşam hakkına da bu sebeple sahip olduğuna inanmıştır. İçinde yarattığı insan sevgisini, Atatürkün çizdiği yol olan ilke ve inkılaplarına olan saygısından almıştır. Cumhuriyete tam bağlılığı savunur. Parlamenter sisteme duyduğu saygı, en önemli yaşam felsefesidir. Bu kitapta kısaca ne demek istediğini sizlere kendi deyimiyle özetlemektedir.

Atatürkün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti, parlamenter sistemle yönetilen ve halkın iradesinin tamamen milletin elinde olduğu bir rejim olan Cumhuriyet rejimiyle yönetilir.

Ülkemizin böyle bir devlet adamı ve dahi tarafından kurulmasını ilerleyen yıllarda ne yapmak istediğini anlatamadık görüşündeyim. Devletin yönetim şekli cumhuriyetçi olacaktı. Ancak cumhuriyetçilik tek başına bir anlam ifade etmiyordu, O günlerde de bu gün olduğu gibi cumhuriyet rejimleri arasında farklar vardı. Fransa da bir cumhuriyetti, Sovyetler birliği de bir cumhuriyetti. Bu günkü İranda bir Cumhuriyet. Bizim cumhuriyetimiz kişilerin özgürce duygu ve düşüncelerini ifade edebilecekleri halk egemenliğine dayalı bir cumhuriyet olmalıydı. Kurulacak Cumhuriyet sadece seçim zamanı oy vermek anlamına gelmemeliydi.

Marka:
Dorlion Yayınevi
Yazar:
Erol Yıldız
Sayfa:
256 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
2016