Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar - Ramazan Tekeş - Elif Yayınları

%
20
İNDİRİM
9789756469774
%
20
İndirim
50.00 TL
40.00 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Ayet ve Hadislerle Beş Vakit Namaz ve Dualar - Ramazan Tekeş - Elif Yayınları

Namaz ibadeti İslam’ın şartlarından birisidir. Mirac (Sidretü’l-Münteha) da beş vakit namaz farz kılınmıştır. Namaz insanın Allah’a karşı kulluğu ve O’nun emirlerine bağlılığı göstermektedir. Gerçekten kişi ile şirk ve küfrün arasında (yalnız) namazı terk etmek vardır.

Namaz cemaatte kılınması halinde tek yapılan ve ictimai (cemiyette) hayatta faydaları çok daha büyük olmakta böyle toplu bir ibadetle mü’minler arasında sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoş görüyü artırmaktadır.

Namaz, birlik ve beraberliğin en açık belgesidir. Zira dünyanın her yerinde bütün mü’minler aynı ibadetle Allah’a yaklaşmakta hemen, hemen aynı usul ve şekillerde namazlarını kılmaktadırlar. Bu ise bir tevhid ve vahdet nizamı olan islamın üstünlüğünü ilan edip duran bir ibadettir.

Mü’minler beş vakit namazlarından sonra kıbleye yönelip ellerini semaya açarak sınırsız ve sonsuz kudret sahibi olan Allah’tan yardım talep ederek;

“(Ey Allah’ım) Biz yalnızca sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz. (Fatiha Suresi, 1/5)

“Ey Rabbim! Bana, ana babama ihsan ettiğin nimetlerine şükretmemi ve senin hoşnut olacağın salih amel işlememi ilham et. Benim neslimden gelenleri de salih kimseler kıl. Doğrusu ben tevbe edip sana yöneldim ve ben gerçekten müslümanlardanım. (Ahkaf Suresi, 46/15) Başınız darda iken duaya sarıldığımız gibi nimete kavuşunca da sağlık ve rahat hallerimizde de ibadet ve duaya sarılmamız, rabbimize yalvarmamız kulluğumuz gereğidir. “Deki duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin. (Furkan Suresi, 25/77)

Sayfa:
110 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Aralık 2019
Barkod:
9789756469774