Bağlama Metodu - Hakkı Şimşek - Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

%
35
İNDİRİM
9789752488410
%
35
İndirim
40.00 TL
26.00 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Kargo Bilgisi

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Bağlama Metodu - Hakkı Şimşek - Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Hakkı Şimşek 1966 yılının şubat’ın 10 da Tunceli’nin Pülümür kazası’nın bardakçı köyü sanezer mezrasında dünyaya gelmiş ve ilkokulu kendi köyünde okuduktan sonra yaşadığı coğrafya ve hayat şartları nedeniyle ilk okuldan sonra okul hayatına ara verip köyde ailesine katkı sunmak için reşperlik yapıp abisi ve diğer kardeşleriyle beraber ailesine destek olur. Müzik hayatına küçük yaşta babasından ve dayısından etkilenerek başlar.

Küçük yaşta düğünlerde ve kalabalık topluluklarda çalıp söylemeye başlar. Yıllar sonra korsan kasetleri elden ele dolaşmaya başlar bu arada kaset yapmaya karar verir. Peş peşe birkaç kaset yani albüm yapar Cem evlerinde derneklerde okullarda bağlama eğitimini vermeye başlar o sırada açık öğretime başlar orta ve lise öğrenimini kartalda bitirir. Kartal Halk eğitimi Pendik Halk eğitimi Sarıgazi (Sancak tepe) Halk eğitimi ve yine Tuzla Halk eğitiminde görev yapmaya başlar ilk görev yeri Paşaköy ilköğretim okulu yıl 2006 ve beraberinde Kartal Cem evi ardında yakacık Cumhuriyet ilköğretim okulu samandıra İbnisina ilköğretim okulu Samandıra Yunus Emre Cem evi Samandıra Tolga çınar kız meslek lisesi ve Tuzla ali baba vakfı Top selvi tokatlılar derneği ve yine Kaynarca kavak pınar Cem Vakfı derneğinde derslere devam etmektedir.

Çalışmalar arasında boş günlerini Müzik sahne ve diğerçalışmalarda geçirir çok uzun yıllar zakirlik yapmakta ve çok sayıda kursiyerlere sanat öğretip aynı zamanda milli eğitim sertifikasına sahip etmiş olur. Bunu yanında boş durmadan birikimlerini kitaba dökme arzusu içerisinde bulunup bir şiir kitabı birde Müzik eğitimi bağlama metodu hazırlamaya başlar tek amacı bilgisini paylaşmaktır.

Evli ve iki kız çocuğu babası olan Hakkı Şimşek halen İstanbul’da ikamet etmektedir.

Sayfa:
208 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
21.00x29.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2018
Barkod:
9789752488410