Bay Mütevazı ve Kasap Doktor - Brandy Schillace - Panama Yayıncılık

%
30
İNDİRİM
9786258488289
%
30
İndirim
175.00 TL
122.50 TL
Son 1 adet Sınırlı Stok!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Bay Mütevazı ve Kasap Doktor - Brandy Schillace - Panama Yayıncılık

Zeki ve eksantrik bir cerrah ile onun ruh nakli macerasının ürkütücü ve gerçek hikâyesi.
 
Soğuk Savaş’ın ilk günlerinde, dünyanın iki süper gücünün bilim alanında girdiği rekabet insan vücudu üzerinde uzmanlaşma yarışına dönüşmüştü. Demir Perde’nin her iki tarafındaki bilim insanları ve cerrahlar; böbrek, kalp gibi organları nakletme konusunda ilk olmak için yarışırken, genç bir Amerikalı beyin ve sinir cerrahı çok daha iddialı bir hayale kapılmıştı: Beyin nakli.
Dr. Robert White, Vatikan’daki biyoetik komisyonunun kurucusuydu. Günümüzde hâlâ kullanılan, hayat kurtarıcı beyin ve sinir cerrahisi tekniklerini geliştirmiş ve Nobel Ödülü’ne aday gösterilmişti. Ancak tıpkı
Dr. Jekyll gibi Dr. White’ın da bir başka kişiliği daha vardı. Laboratuvarında bilimin sınırlarını zorluyor ve faniliğe adeta meydan okuyordu. White, bir insan öldükten sonra ruhunun bir başka bedende yaşamasını sağlayacak bir ameliyatı kusursuzlaştırmayı hayal ediyordu.
Bu etkileyici ve provokatif hikâye; bilimin, Soğuk Savaş politikasının ve dinin iç içe geçtiği onlarca yıllık bir uğraşı gözler önüne sererken, hayvan deneylerindeki etik meselelere ve günümüzde hastaları kesin ölümden kurtaran dikkat çekici yeniliklere de değiniyor. Bay Mütevazı ve Kasap Doktor’da en derin korkularımıza ve en büyük umutlarımıza dair cevaplar bulacaksınız.

Sayfa:
376 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2022
Barkod:
9786258488289
Panama Yayıncılık