Bizden Olmayanlar - Ebu Muaz Seyfullah el-Çabukabadi - Daru’s Sunne Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786056214738
%
25
İndirim
75.00 TL
56.25 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Bizden Olmayanlar - Ebu Muaz Seyfullah el-Çabukabadi - Daru’s Sunne Yayınları

Muhakkak ki dinde hak ile batıl arasında kesin çizgiler vardır. Hak ile batılın safları birbirinden ayrıdır. Hakka tabi olmak isteyenler net çizgilere uyarak batıldan teberri etmeli, ateşten sakındığı gibi ondan sakınarak uzak durmalıdır. Nitekim Enes radıyallahu anhın rivayet ettiği hadiste Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:
Şu üç şey kimde bulunursa imanın tadını bulur: Allah ve rasulunü, bu ikisi dışındaki herşeyden daha fazla seven, bir kimseyi sadece Allah için seven ve Allah kendisini ondan kurtardıktan sonra küfre dönmekten tıpkı ateşe atılmaktan nefret ettiği gibi nefret eden. Batıldan ve batıl ehlinden nefret etmeyen, batıla hoşgörü duyan, zikrettiğimiz kesin çizgileri koymayan kimse hakkın ehlinden olamaz. Allah Azze ve Celle şöyle buyurmuştur: Ey iman edenler! Allahtan korkun ve sadıklarla beraber olun.(Tevbe 119) Ali radıyallahu anh de şöyle demiştir:Şayet bir kimse bütün ömrünü oruçla ve namazla geçirse, sonra (Mekkede) rükn ile makam arasında öldürülse, kıyamet günü elbette Allah onu, doğru yol üzerinde olduklarını düşündüğü kimselerle beraber hasreder Ali radıyallahu anhın bu sözü, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemin şu hadisine muvafıktır: Abdullah b. Mesud radıyallahu anh dedi ki: Bir adam Rasulullah sallallahu aleyhi ve selleme geldi ve: Ey Allahın rasulü! Bir topluluğu seven fakat onlara katılamayan kimse hakkında ne dersin? dedi. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: Kişi sevdiğiyle beraberdir.
Muhakkak ki bu hadise göre; nebileri, sadıkları, şehitleri, velîleri, Salihleri seven onlarla beraber olduğu gibi, Allah ve rasul düşmanlarını, kafirleri, müşrikleri, münafıkları, bidat ehlini, fasıkları seven de onlarla beraberdir.

Şüphesiz hakkın tarafında olmak için hakkı bilmek, batıldan uzaklaşmak için de batılı bilmek zorunludur. Ömer b. el-Hattab radıyallahu anh şöyle demiştir: Kabenin rabbine yemin ederim ki, Arapların (müslümanların) ne zaman helak olacağını anladım. İşlerinin başına Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selleme sahabelik yapmamış ve Cahiliyyeyi bilmeyen kimseler gelirse, İslamın bağları birer birer çözülür.

Sayfa:
873 Sayfa
Kağıt:
Şamua Kağıt
Boyut:
17.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2016
Barkod:
9786056214738