Çin Rüyası - Küresel Güç Olma Sevdası - Ferhat Kurban Tanrıdağlı - Çınaraltı Yayınları

%
40
İNDİRİM
9786052232361
%
40
İndirim
50.00 TL
30.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Çin Rüyası - Küresel Güç Olma Sevdası - Ferhat Kurban Tanrıdağlı - Çınaraltı Yayınları

Çin düşünce sisteminde Çinin adı olan Zhongguo merkezi ülke, merkezi devlet gibi anlamlara geliyor ki, bu ülke/devlet dünyanın merkezidir; diğerleri çevre/kenar ülkelerdir. Yeni ipek yolu projesi bu Çin Rüyası’nı gerçekleştirmenin ilk adımıdır. Çin bu proje ile Türkistanı, Orta Doğuyu, Balkanları önce ticari ağlarla birbirine bağlayacak, sonra inşa ettiği ekonomik ve politik sistemle Avrasyaya hakim olarak dünyaya hükmedecektir.

- Prof. Dr. Alim Can İnayet

Dr. Tanrıdağlı, Türk düşün hayatında uzak, mitolojik, kozmik bir alanı temsil eden Çini, günün kabul gören deyimiyleezber bozarak anlatıyor.Çin ile ilgili bildiklerimizi öğrendiğimiz kaynakların çok azının bu coğrafya orjinli bilim insanlarından gelebilmesi, ülkemiz için uzun yıllar eksikliği hissedilen bir konu olmuştur. Elinizdeki kitap bu açıdan oldukça anlamlı bir kaynak niteliği taşıyor. 

- H. Murat Lehimler - Küresel Politikalar Uyg. ve Ar. Mrk. Koordinatörü

Kendisi Doğu Türkistan’da doğup büyüyen sonradan Türkiye’ye hicret eden, Çince’ye büyük hakimiyeti olan Dr. Ferhat Kurban Tanrıdağlı, büyük ölçüde Çince kaynaklardan yararlanarak yazdığı söz konusu eserinde; Doğu Türkistan’da yüzyıllardır süregelen Çin emperyalizmini ve Çin’in binlerce yıllık amaç ve hedefini başka bir ifade ile Çin Rüyası’nı adım adım gerçekleştirme yoluna girdiğini dile getirmiştir.

- Prof. Dr. Salih Aynural

Dr. Tanrıdağlı, Çin diline ve Türkçe’ye  aynı derecede vâkıf; bölgenin tarihini kültürünü ve mevcut jeopolitiğini en yakından takip eden ve Türkiyede keşfedilmemiş bir isim. Elinizdeki bu eser, size Çini ve Çinin Orta Asya ve bütün dünya ile tarihi ve güncel bağlantıları,  Çinin plan ve beklentileri ile bir anlamda gelecek projeksiyonunu ortaya koyacak önemli bir çalışma...

- Prof. Dr. Yücel Oğurlu

Sayfa:
200 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2019
Barkod:
9786052232361