Çocuk ve Ergenlerle Jungcu Oyun Terapisi - Eric J. Green - Nobel Yaşam

%
20
İNDİRİM
9786059746199
%
20
İndirim
25.00 TL
20.00 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Çocuk ve aile psikoterapisti Eric J. Green, kendi Jungcu oyun terapisi modelini açıklamak için yıllar süren klinik deneyimlerinden yararlanmaktadır. Bu kitapta yer verdiği empatik teknikler istismar, doğal afetler ve kayıplar nedeniyle travma yaşayan çocukların yanı sıra, dikkat eksikliği ve otizm tanıları olan çocukların da tedavisinde etkili bir şekilde kullanılabilir.

Green’in Jungcu oyun terapisi modelinin en önemli hedefi; çocukların ve ergenlerin, psikolojik olarak sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine yardım etmektir. Green, terapistlerin çocukları kum oyunu, spontan çizimler ve diğer dışa vurumcu sanat tekniklerine nasıl katacaklarını açıklamaktadır. Terapistler, çocuğu yargılamadan gözlemleyerek sıcak ve psikolojik olarak güvenli bir atmosfer yaratabilir, çocukların dürtülerini düzenlemelerini öğrenmelerine ve duygusal dengelerini yeniden kazanmalarına yardımcı olabilir.

Okul danışmanları, oyun terapistleri ve pratisyen hekimlerin yanı sıra, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için de hazırlanan bu kitap, “derin psikoloji”nin teorik temellerini ele almakta ve Green’in Jungcu oyun terapisi uygulamalarını gösteren anlaşılması kolay vaka örneklerini vurgulamaktadır.

“İlk kez, çocuklar ve ergenlerle Jungcu oyun terapisini ele alan bir kitap var elimizde. Açık ve kapsamlı bu kılavuz kitabını, Jungcu analitik yaklaşımla ilgilenen herkes okumalı. Şiddetle tavsiye ediyorum.”

Charles E. Schaefer / Oyun Terapisi Birliği kurucu ortağı ve emekli öğretim üyesi

“Bu kitap, Jungcu düşünce ilkelerini ve tekniklerini birleştirmeyi hedefleyen ruh sağlığı uzmanları için Jungcu oyun terapisinde çocukların tepkilerini gösteren klinik örnekleri tarihî ve teorik anlatımla bütünleştirmektedir.”

John W. Seymour- Dr. Lmft. Rpt - s/ Minnesota Eyalet Üniversitesi

“Green, terapistlerin semboller aracılığıyla çocukların iç dünyalarını anlamalarına yardımcı olmaktadır. İlişkiler üzerindeki yöntemi ve vurgusu, günümüz teknolojisinin ‘sorunu gider’ zihniyetini karşılamakta ve duygusal iyileşmeye doğru yönlendirmektedir: temel insani bağlar ve yaşamlarımızdaki kutsal alanın tanınması.”

Harriet Friedman. / Jungcu Analist. C. G. Los Angeles Jung Enstitüsü ve Sandplay: Past, Present and Future adlı kitabın yazarı

Marka:
Nobel Yaşam
Yazar:
Eric J. Green
Sayfa:
200 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2019
Nobel Yaşam
Stresten Kurtulun ve Gevşeyin - Matthew McKay - Nobel Yaşam
%20
SON 2 ADET
40.00 TL
32.00 TL
Kadınlar ve Erkekler için Manita Yapmak - Joy Browne - Nobel Yaşam
%20
SON 1 ADET
27.00 TL
21.60 TL
20li Yaşlar İçin Kişisel Finans - Eric Tyson - Nobel Yaşam
%20
SON 1 ADET
30.00 TL
24.00 TL
Astronomi - Stephen P. Maran - Nobel Yaşam
%20
SON 1 ADET
36.00 TL
28.80 TL
Pozitif Psikoloji - Averil Leimon - Nobel Yaşam
%20
SON 1 ADET
34.00 TL
27.20 TL
Avrupa Tarihi - Sean Lang - Nobel Yaşam
%20
SON 2 ADET
46.00 TL
36.80 TL