Dergah’ın Sırrı - Aleviliğin Kayıp Hafızası - Erdoğan Çınar - Kalkedon Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9786054511594
%
25
İndirim
275.00 TL
206.25 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Dergah’ın Sırrı - Aleviliğin Kayıp Hafızası - Erdoğan Çınar - Kalkedon Yayıncılık

Hacı Bektaş Veli Dergahı uzun ömründe, çok badireler yaşamış her defasında, bir canlı refleksi ile dışardan gelen tehditlere karşı kendisini ustalıkla, metanetle, sabırla savunmuş ve zamandan zamana, iklimden iklime geçerek kendisini hiç bilmediğimiz bir geçmişten bu güne taşımayı bilmiş eşine az rastlanır bir mabettir.

Bu ünlü Alevi Dergahı bir sırlar mektebidir. Bu gizem okulunun müfredatı da sırdır, kendisi de sırdır.
Hacı Bektaş Veli Dergahı farkında bile olmadığımız uzak geçmişimizin ayakta kalmış tek şahidi, yazılması memnu kılınmış bir tarihin elde kalmış son belgesidir.

Bu çalışma Hacı Bektaş Veli Dergahının bilinmeyen tarihi ve bu dergahın son büyük mürşiti Hacı Bektaş Veli eliyle ikmal edilmiş bir köklü misyon üzerinedir.

Bu çalışma kendi alanında bir ilktir. Konu bütünlüğü sağlamak kaygısı ile önceki çalışmalarımızdan zorunlu olarak alıntı yaptığımız kısa bir kaç tekrar dışında burada söylenenleri daha önce okuyan, yazan ya da duyan olmadı.

Hiçbir şeyin farkında olmadığımız bir yerdeyiz. Bulanık bir masaldan çıkmış gibiyiz. Hangi kayadan koptuk, hangi daldan düştük bilemiyoruz. Geçmişimize gavur muamelesi yapmaktan neredeyse gurur duyuyoruz. O büyük mazi yedi kat yabancı bize. Zihnimize itiş kakış yerleştirilen devlet malı yalanlarla sıkı sıkıya ahbap olmuşuz. Onlarsız bir günümüz bile geçmiyor. Bu çalışma bir nevi devlet malına zarar verme girişimidir.

- Erdoğan Çınar

Sayfa:
203 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2012
Barkod:
9786054511594