Dijital Tefekkür - Tanol Türkoğlu - Beyaz Yayınları

%
25
İNDİRİM
9789755992167
%
25
İndirim
60.00 TL
45.00 TL
2 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Dijital Tefekkür - Tanol Türkoğlu - Beyaz Yayınları

Bu kitap özellikle ebeveynlere ve öğretmenlere interneti, dijital kültürü, bilgi toplumunu tanıtmayı amaçlamıştır. Geleneksel modelde yetişen kuşaklar hayatı önce evde anne-babasından daha sonra da okulda öğretmenlerinden öğrenir.

Dijital dünya rolleri değiştiriyor. Çocuklar anne-babalarına ve öğretmenlerine bilgisayarı, interneti, sosyal medyayı, dijital kültürü öğretiyor. Oysa dijital kültür söz konusu olduğunda da anne-babanın ve öğretmenin öğretici rolü değişmemeli. O nedenle temel bilgiye sahip olmalılar.

Kitapta hergün için bir tane dijital konu seçilmiş ve onunla ilgili on tane açıklayıcı madde yazılmıştır. Her konuyu açıklayan on maddenin her birinin de bir özelliği var. O da en çok 140 harften oluşması. Yani her madde bir Tweet ya da SMS mesajı uzunluğundadır.

Neden böyle bir sınırlama? Çünkü hızlanan yaşamda uzun metinleri okumak sadece gençlere değil giderek herkese sıkıcı gelmekte. Ayrıca konuları böyle bir sınırlama ile anlatmak yazar için de bir meydan okuma. Gereksiz uzunlukta yazmak yerine işin özünü anlatabilmek.

Sayfa:
392 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
15.00x22.00 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2013
Barkod:
9789755992167
Beyaz Yayınları