Dinler Tarihi - Abdurrahman Küçük - Berikan Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786059912532
%
20
İndirim
60.00 TL
48.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Yeryüzünde yedibuçuk milyar civarında insan yaşamaktadır. Bu insanların yaklaşık yedi milyarı şu veya bu dinin mensubudur. Herhangi bir dine mensup olmayanlar ile inancı bilinemeyenlerin oranı genel nüfus içinde oldukça düşüktür. Bu durum; insanoğlu için dinin vazgeçilmez olduğunu/dinsiz insanlar olsa da bir toplumun toptan dinsiz olmadığım ortaya koymaktadır. Bu nedenle dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun benimsediği dinleri ve bu dinlere dayalı kültürleri tanımak önem taşımaktadır.

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ve internet ortamının/ağ erişimleri­nin yaygınlaşması; dünyayı küçültmüş, insanların birbiri hakkında bilgi edin­me yollarını ve imkânlarını artırmıştır. Bu gelişmeye paralel olarak tarihte oldu-ğu gibi günümüzde de vazgeçilmezliğini koruyan din/dinler hakkında bilgi sahibi olma arzusu; her aydın hatta her insan için vazgeçilmez bir gerekli­lik haline almıştır. Sözkonusu edilen gereklilik, günümüzde bir ilâhiyatçı, bir din görevlisi, bir din bilgini ve bir araştırıcı hatta bir diplomat için daha da önem kazanmıştır. Çünkü bir din hakkında konuşup yazmak,yorum ve karşılaş­tırma yapmak,muhatapla olumlu diyalog kurmak,dışişlerinde ve uluslararası ilişkilerde başarılı olmak; kişinin mensubu olduğu din başta olmak üzere diğer dinleri tanımakla/bilmekle yakından ilgilidir.
Dinleri tanımanın ve bunlara dayalı kültürleri bilmenin yolu da Dinler Tarihinden geçmektedir. Zaten Kanunî Sultan Süleymanın, Süleymaniye Camiî Vakfiyesinde, Süleymaniye Camii imamında aranacak vasıflar arasına, İslâmın yüce gerçeğini ortaya koyabilmesi için Mukayeseli Dinler ve Dinler Tarihini bilecektir şartını koyması Dinler Tarihinin / Dinler Tarihi kitabının önemi için dikkate değer bir örnek olmalıdır.

Elinizdeki Dinler Tarihi kitabi; genel din kültürü ve yeryüzünde yaşa­yan bütün dinler/İlkel Kabile Dinleri yanında din kabul edilmiş 14 din hakkında genel batlarıyla bilgi vermektedir. Yerilen bu bilgiler; hem insanlararası ilişki­lerde hem uluslararası ilişkilerde hem diplomaside hem de Dinlerarası Diya­logca faydalı olacak/yararlanılacak bilgilerdir.

Özet olarak bu kitap;Bir kılavuzdur/rehberdir,yol haritasıdır, dinler ansiklopedisidir ve kaynak eserdir.

Marka:
Berikan Yayınları
Yazar:
Abdurrahman Küçük
Sayfa:
592 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
17.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2017