Doğaya Fısıldayan Çocuklar - Luigi Ballerini - Günışığı Kitaplığı

%
35
İNDİRİM
9786059405157
%
35
İndirim
24.00 TL
15.60 TL
10 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

İtalyan Andersen ödüllü romanı Parlak Fikir Pastası ile çok sevilen Luigi Ballerini, bu kez her yaştan okuru çocukluğun unutulmaz yaz tatillerine, iz bırakan arkadaşlıklara götürüyor. Çok farklı iki çocuğun yürekleri ısıtan öyküsünü, doğayla harmanlayan yazar, büyülü gerçekçi kurgusuyla pastoral bir dünya resmediyor. Mutluluğun, keşiflerin ve hayal gücünün sınırlarında dolaşırken, kaygıları ve önyargıları yıkıyor, naif ve samimi bir değişimi fısıldıyor. Arkadaşlığın ve çiçeklerin iyileştirici gücünü duyumsatan roman, çocukluk enerjisiyle dolu sıcacık bir okuma deneyimi sunuyor.

Çiftlikte, kalabalıktan uzakta yaşayan Andrea, disleksik olduğunu öğrenmesi dışında, sıradan bir yaz geçireceğini sanır. Oysa tatil kiracıları Nico ve ailesinin çıkagelmesiyle günleri ummadığı kadar renklenir. İki arkadaş kırlarda koşuşturur, keşifler yaparlar. Bir gün Nico ona, çiçeklerle ilgili kimseye anlatmadığı bir sırrını açınca, gizemli bir arayışa girerler. Doğanın diliyle konuşmak ve mutluluk arasında gerçekten bir bağ var mıdır?..

Luigi Ballerini: 1963te İtalyanın Sarzana kentinde doğdu. Doktor ve psikanalist olarak çalışan Ballerini, çocuk ve gençlik kitaplarının yanı sıra gazete ve dergilerde eğitim ve gençler üzerine yazılar yazıyor, çocuklara ve gençlere seminerler veriyor. Ballerininin, Zia Dorothy (Dorothy Teyze) isimli kitabı 2010da White Raven Ödülünü, Günışığı Kitaplığının Türkçeye kazandırdığı ilk kitabı Parlak Fikir Pastası (La signorina Euforbia. Maestra pasticciera) 2014te 9-12 yaş çocuk kitabı dalında İtalyan Andersen Ödülünü; Io sono Zero (Adım Sıfır, 2015) kitabı ise 2016da gençlik kitabı dalında Bancarellino Ödülünü kazandı. Türkçede yayımlanan ikinci kitabı, Doğaya Fısıldayan Çocuklar (Lestate di Nico, 2016) olan yazarın son çocuk romanı, Lisola di Pibi (Pibinin Adası, 2019). Ballerini, eşi ve dört çocuğuyla birlikte Milanoda yaşıyor.

Marka:
Günışığı Kitaplığı
Yazar:
Luigi Ballerini
Sayfa:
100 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
12.00x18.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2021