Dört Kozalak - Karin Karakaşlı - Günışığı Kitaplığı

%
35
İNDİRİM
9786059952019
%
35
İndirim
28.00 TL
18.20 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Ödüllü koleksiyon “Köprü Kitaplar”ın 17. kitabı, Karin Karakaşlı’dan.

Sınav yolunda koşanlar, yaşam yolunda tökezleyenler...

Editörlüğünü Semih Gümüş’ün üstlendiği, 2010 Memet Fuat Yayıncılık Ödülü’yle taçlanan “Köprü Kitaplar” dizisinin 17. kitabını, edebiyatımızın duyarlı kalemlerinden şair, yazar Karin Karakaşlı yazdı. Karakaşlı, farklı kültürel ortamlarda büyüyen dört genci bir araya getirdiği romanında, sınav kaygısının genç bireyleri nasıl etkilediğini duygu dolu, yalın bir dille anlatıyor. Başarmaları gereken bir sınavın yanı sıra, hayatta yürüyecekleri bir yol da oluşturmaya çalışan gençlerin, kültürel ve toplumsal farklılıkları anlamlandırma çabaları ve dayanışmayla her türlü önyargıyı, zorluğu aşma azimleri romanın güçlü duygu dünyasını düşünsel unsurlarla zenginleştiriyor. Çağdaş Türk edebiyatının özgün yazarlarını çocuklarla ve gençlerle buluşturan “Köprü Kitaplar” koleksiyonunun 17. konuğu Karin Karakaşlı’nın bu romanı, gençler, öğretmenler ve aileler için, birlikte çıkabilecekleri bir edebi yolculuk şansı.

Üniversite sınavları yaklaşmaktadır; bambaşka kültürel ve sosyal aile yapılarında büyüyen dört gencin yolu, iki genç öğretmenin evinde kesişir. Her yıl seçtikleri “özel” öğrencileri sınavlara hazırlayan öğretmenlerle bir yandan ders çalışırken, bir yandan da yaşama ilişkin sorularına cevap arayan gençler, gerçek bilgi üzerine kafa yorar ve dostluğun gücünü keşfederler...

Karin Karakaşlı, İstanbul’da doğdu. Sanit Georg Avusturya Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yu¨ksek Okulu Mu¨tercim Tercu¨manlık Bölu¨mu¨’nu¨ bitirdi. Ku¨ltu¨r sanat sayfası editöru¨ olarak çalıştığı Agos gazetesinde yazı işleri mu¨du¨rlu¨ğu¨ yaptı. Gu¨nlu¨k yaşamdan su¨zdu¨ğu¨ çoğu hu¨zu¨nlu¨ öyku¨leri, incelikli bir anlatımla kaleme alan Karakaşlı’nın, öyku¨ kitaplarının yanı sıra bir romanı, köşe yazılarını topladığı bir deneme kitabı ve şiir kitapları yayımlandı. 1994 Gençlik Kitabevi Öyku¨ Yarışması’nda u¨çu¨ncu¨lu¨k, 1995 Gençlik Kitabevi Öyku¨ Yarışması’nda birincilik kazanan Karakaşlı, 1998 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödu¨lu¨’ne de değer göru¨ldu¨. Bu¨tu¨nu¨yle gözden geçirilerek Gu¨nışığı Kitaplığı tarafından yeniden yayımlanan gençlik romanı Ay Denizle Buluşunca, 1997 Bu Yayınevi Roman Yarışması’nda mansiyon almıştı. Çocuklar için yazdığı ilk kitap olan Gece Gu¨neşi yine Gu¨nışığı Kitaplığı tarafından yayımlanan Karakaşlı, İstanbul’da yaşıyor, Agos’ta yazıyor.

Marka:
Günışığı Kitaplığı
Yazar:
Karin Karakaşlı
Sayfa:
160 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Şubat 2020