Edwin Drood’un Gizemi - Charles Dickens - İmge Kitabevi Yayınları

%
27
İNDİRİM
9789755336343
%
27
İndirim
35.00 TL
25.55 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Edwin Drood’un Gizemi - Charles Dickens - İmge Kitabevi Yayınları

Hiç beklenmedik bir anda felç geçirip öldüğünde henüz 58 yaşındaydı. Yaratıcılığının doruğundaydı ve belki de en büyük eserini yazıyordu. Büyük bir üne ve servete kavuşmuştu. Geniş bir çevresi; doğal olarak dostları, düşmanları ve rakipleri vardı. Charles Dickensın böyle bir ortamda bir anda ölmesi, çeşitli söylentilere ve spekülasyonlara yol açtı.

Aradan geçen yaklaşık yüz elli yıl boyunca, ölümü ve bitirmeye fırsat bulamadığı son romanı Edwin Droodun Gizemi etrafında, bugün bile tam kalkmamış kalın bir sır perdesi oluştu. Bazıları işi, Dickensın Edwin Droodun Gizeminde kendi ölüm kehanetini yazdığını söylemeye kadar vardırdı.

Edwin Droodun Gizemi

Otoriteler tarafından klasik anlamda ilk gerçek polisiye roman sayılan Edwin Droodun Gizeminin yarım kalmış olması kitabı gerçek bir gizem haline getirdi. Aradan geçen bir buçuk asır boyunca kitap hakkındaki tartışmalar hiç hız kesmeden günümüze kadar sürdü. Farklı yazarlar tarafından yazılan devam metinlerinin sadece tanınmış olanları bile 150den fazladır.

İlki Dickensın ölümünden hemen sonra, 1870 yılında T.C. De Leon tarafından ABDde yayımlanmıştı. Sonuncusu ise Ulrike Leonhardt tarafından 2001 yılında Almanyada yayımlandı. Bunların hiçbiri meraklıları ve eleştirmenleri tatmin etmedi. Geriye yine eserin aslı, her cümlesinde Charles Dickensın parlak dehasını yansıtan Edwin Droodun Gizemi kaldı.

Sayfa:
421 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Barkod:
9789755336343