Eğitsel Yönüyle Marifetname - Cengiz Alyılmaz - Duvar Kitabevi

%
30
İNDİRİM
9786257680912
%
30
İndirim
50.00 TL
35.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Eğitsel Yönüyle Marifetname - Cengiz Alyılmaz - Duvar Kitabevi

Bır toplumu millet yapan ve onu ayakta tutan en önemli unsur hiç şüphesiz ki kültür ve değerlerdir. Çünkü kültür ve değerler, toplumsal hayatın farklı alanlannda düşünce, eğilim, tutum ve davranışlannı yansıtan ve bunları besleyen °nemli bir kaynak olarak öne çıkmaktadır. Aynca bir toplumun. eğitimini gerçek anlamda tamamlaması ve eğitimde mesafe kat etmesi ve kültür ve değerlerlerinin farkına varabılmesı ve toplumda etkin bir şekilde kullanabılmesi de dil sayesinde gerçekleşecektır. Dil; bu denli güçlü bir kültür, değer aktancısı ve eğitim aracı olması yönüyle büyük önem taşımaktadır.

Dilin tüm ımkönlannın kullanılarak oluşturulan edebi eserler, mevcut ve gelecek nesillerin kültürü tanıması, taşıması ve bunu gelecek nesillere taşıması bağlamında Önemli bir rol oynamaktadır. Bu anlamda Marifetli:Ime, oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Marifetnüame, hem kaleme alındığı dönemin sosyal ve kültürel yapısını, değerlerini yansıtması ve bunlan geçmişten günümüze taşıması yönüyle hem de çeşitli konularda bireyi eğitme amacı taşıması yönüyle diğer pek çok eserden Farklı ve önemli bir yere sahiptir.

Marifetname, genel olarak toplumsal ve kültürel değerlerin yanı sıra sağlık evlilik. cinsellık anatomi ve din gibi konularda eğitici bilgilerin olduğu bir özel bir eserdır. Hazırlanmış olan bu çalışma, Manfetnamenin dönemin önemli bır eseri olduğunu vurgulamasının yanı sıra donemınin önde gelen bır eğitim ve rehber kitabı olduğunun elde verilerle ortaya çıkarması bakımından da onem teşkil etmektedir.

Sayfa:
206 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786257680912