Genel İşletme - Kübra Sağlam - Paradigma Akademi Yayınları

%
12
İNDİRİM
9786257881548
%
12
İndirim
55.00 TL
48.40 TL
Son 2 adet Sınırlı Stok!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Genel İşletme - Kübra Sağlam - Paradigma Akademi Yayınları

Günümüzde işletmecilik kavramı hayatımızı bir bütün olarak sarmaktasır. Gerek fiziksel ve gerekse sosyal ihtayaçlarımızın giderilmesinde her gün defalarca değişik büyüklük, işleyiş ve nitelikte işletmelerden yararlanmaktayız. İşletmeler gün geçtikçe toplumda daha fazla yer edinmekte ve toplumsal işleyiş üzerindeki etkilerini her geçen gün arttırmaktadır. Özel sektörlerde faaliyette bulunan işletmeler kar elde edip hayatlarını devam ettirmek amacıyla toplumdaki bireylerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak.

Ürün ve hizmet üretmektedirler. Diğer taraftan kamu sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde ise Topluma hizmet ve toplum yararı önplandadır. Girişimcilik ekosistemde en uygun kuruluş yerini belirlemek ve kuruluş aşamalarını iyi analiz etmek işletmenin geleceği açısından önem arz etmektedir. Kapasite kavramı ve türlerinin mevcut ve gelecek konumu için iyi bilinmesi beraberinde, işletmelerin büyüme stratejilerini doğru belirlemesi, hem Pazar payını arttırmak hemde müşteri memnuniyeti odaklı kar sağlamak için avantajlar sunmaktadır.

Yönetim, tarih boyunca belirli işlerin yürütülebilmesi amacıyla bir araya gelen birden fazla insanın bulunduğu her ortamda var olagelmiştir. Belirli işlerin yapılması için ihtiyaç duyulan planlama, örgütlenme, yürütme, koordine ve kontrol etme faaliyetlerinin tümü yönetim ve yöneticilik faaliyetlerini oluşturmaktadır.

Sayfa:
368 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020
Barkod:
9786257881548
Paradigma Akademi Yayınları - Akademik Kitaplar