Gönül Dilimden Sazım Teline - Maksut Demirciler - İtalik Yayınevi

%
28
İNDİRİM
9786257766043
%
28
İndirim
25.00 TL
18.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

1960 yılında Rize’nin Hemşin Kantarlı köyü Cunda mahallesinde doğan şair on dört yaşında şiir yazmaya on beş yaşında saz çalmaya başlamıştır. İlk öğrenimini köyünde (Kantarlı Köyü ilk Okulu) Köy Enstitüsü Öğretmenlerin eğitiminde bitirmiş, 1970 yılı Eylül ayında eğitimine devam etmek için Başkent Ankara ya gelmiştir.

Ortaokul ve liseyi Ankara da KMKL Lisesinde bitirdikten sonra, Yüksek okula başlamış ve AÖF Sosyal Bilimler bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli iş kollarında çalışan şair en son ABŞB Zabıta Dairesi başkanlığından 2018 yılında emekli olmuştur. Halen Ankara da yaşamını sürdüren şair evli ve iki kız çocuğu babasıdır.
...
Şair, şiirlerinde ana tema olarak genelde halk şiirini seçmiş yedili sekizli on birli hece ölçüsünü kullanarak yazmaktadır, azda olsa serbest vezinle yazdığı şiirler ile anı niteliğinde kısa hikâyecikleri de vardır. Konularında, Ozanlık geleneği ne bağlı kalarak özünde sevgiyi işlemekte olup genelde halkın dertlerini , sosyal olayları, sıla hasretini, özlemi, aşkı, gurbeti ve hicvi (taşlamalar) işlemektedir.
Sosyal aktivitelerinin yanında; Halkın yanında olmak Hakkın yanında olmaktır şiarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Marka:
İtalik Yayınevi
Yazar:
Maksut Demirciler
Sayfa:
208 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2021
İtalik Yayınevi
Dinle Kardeşim - Mustafa Oğuz Mucurluoğlu - İtalik Yayınevi
%28
Stokta Var
12.00 TL
8.64 TL