Haccın Sırları - İmam Gazali - Ravza Yayınları

%
40
İNDİRİM
9786257980944
%
40
İndirim
15.00 TL
9.00 TL
4 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Resulullah (s.a.v.)e amellerin hangisinin daha faziletli olduğu soruldu. Allah ve Resulüne imandır buyurdu.Sonra hangisidiye soruldu:Allah yolunda cihaddır buyurdu. Sonra hangisi diye soruldu: Makbul bir hacdır buyurdu: (Buhari)

Ebu Hureyre (r.a.)ın rivayetine göre Resülullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: Kim kötü söz konuşmaksızın, fısk ve fücurda bulunmaksızın Beyti (Kâbeyi) ziyaret ederse, annesinin kendisini doğurduğu gün gibi, günahlardan sıynlmış olur: (Buhari - Müslim)

Diğer bir hadis-i şerifte de şöyle buyurulmaktadır:

Evinden hac veya umre için çıkıp yolda vefat eden bir kimsenin defterine kıyamete kadar (her sene) hac ve umre yapan kimsenin ecri yazılır. Mekke veya Medinede Ölen bir kimse ne Arasat meydanına getirilir ve ne de hesaba maruz kalır. KendisineHaydi cennete gir denilir (Beyhaki- Darekutni)

Ebu Hureyre (r.a.)ın rivayetine göre Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: Mebrur (kabul edilmiş) bir hac, dünya ve dünyadaki nesnelerin hepsinden daha hayırlıdır. Mebrur haccm karşılığı ancak cennettir: (Buhari-Müslim)

Yine Ebu Hureyre (r.a.) rivayet ediyor: Hac ve umre niyetiyle (Mekkeye) gidenler, Allahın misafir ve ziyaretçileridir. Eğer onlar, Allahtan isterlerse, Allah kendilerine isteklerini verir. Eğer af dilerlerse, Allah onları affeder. Eğer dua ederlerse, dualarını kabul eder. Eğer şefaatte bulunurlarsa, şefaatleri kabul olunur. (Buhari)

Abdullah İbni Abbas (r.a.) rivayet ediyor: Bu Beytin üzerine Allahın her gününde yüz yirmi rahmet inmektedir. Bunların altmışı ziyaretçilere, kırkı namaz kılanlara ve yirmisi de bakanlara taksim olunur. (İbni Hibban- Beyhai)

Yazar:
Sayfa:
138 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mayıs 2020
Barkod:
9786257980944