Hemşireler ve Sağlık Profesyonelleri İçin Psikolojiye Giriş - Dominic Upton - Palme Yayıncılık

%
5
İNDİRİM
9786053556534
%
5
İndirim
383.00 TL
363.85 TL
2 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Hemşireler ve Sağlık Profesyonelleri İçin Psikolojiye Giriş - Dominic Upton - Palme Yayıncılık

Bireyin sağlıklı hissetmesini sağlayan nedir? Bazıları stres altında oldukları zaman diğer kişilere neden farklı tepki verirler? Neden insanlar hemşirenin önerilerini her zaman dinlamezler?

İçten ve çekici bir tarzla yazılmış olan Hemşireler Sağlık Profesyonelleri İçin Psikolojiye Giriş kitabının bu ikinci baskısı hemşirelik ve sağlık bakımını destekleyen anahtar psikolojik kavramlar için erişilebilir ve zengin bir giriş sağlamaktadır ve klinik uygulamada nasıl kullanılacaklarını açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Araştırma klavuzlu yaklaşım kullanan her bölüm size önemli kuramlar ile yaşam sürei ve gelişim, iletişim, algı ve bellek, sosyal süreçler, stres ve ağrı gibi önemli başlıklar çerçevesinde rehberlik edecektir ve öğrendiklerinizi daha iyi hasta bakım için kullanmanızı sağlayacaktır.

Anahta Özellikler

 Her bölüm bilginizi geliştirmeniz ve öğrenmenizi pekiştirmeniz için kendini test etme alıştırmaları, Hızlı Kontrol ve Bu Konuda Düşün etkinlikleri, vurgulanmış anahtar mesajlar, özetler ve işyeri örnekleri gibi çok sayıda özellik içermektedir.

 Bu baskıya tüm hemşirelik branşlarını kapsayan ruh sağlığı ve öğrenme bozuklukları konularında iki yeni bölüm eklenmiştir.

 Yeni eklenen Odaktaki araştırma özelliği her bir başlıkla ilgili olan yakın tarihli bir araştırmyı öne çıkarmaktadır ve araştırma ile uygulama arasındaki bağlantıyı vurgulamaktadır.

 Daga ileri düzeyde inceleme için izi en ilgili kaynaklara yönlendirmeyi sağlayacak rakamlarla belirtilmiş hedef okuma listelerini ve web bağlantılarını ve ayrıca karmaşık terminolojiyi açıklayan geniş bir terimler sözlüğünü kapsamaktadır.

 En yeni kanıta-dayalı araştırmalar kullanılarak kaynaklar tümüyle güncellenmiştir.

Bu kitap hemşirelik, ebelik ve diğer sağlık alanlarının tüm  branşlarındaki hem lisans hem de lisansüstü öğrencileri için mükemmel bir arkadaştır. Ayrıca, çalışmakta olan tüm sağlık profesyonelleri için de değerli bir başvuru metnidir.

Profesör Dominic Upton Worcester Üniversitesinde Sağlık Psikolojisi Profesörüdür. Sözleşmeli Sağlık Psikoloğudur, hemşirelere ve sağlık profesyonellerine psikoloji dersi vermektedir.

Yazar:
Sayfa:
404 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
15.50x24.00 cm
Basım Yılı:
2016
Barkod:
9786053556534
Palme Yayıncılık