Her Yönüyle Kazım Karabekir - Oğuz Çetinoğlu - Boğaziçi Yayınları

%
15
İNDİRİM
9789754513684
%
15
İndirim
60.00 TL
51.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Her Yönüyle Kazım Karabekir - Oğuz Çetinoğlu - Boğaziçi Yayınları

Kâzim Karabekir Pasa, asker sifatiyla ülkesinin kurtulusu için cepheden cepheye kostuktan sonra, sivil hayatinda da Yeni Türkiye Cumhuriyetinin kurulusunda mühim vazifeler üstlenmistir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Baskanligi ve kaleme aldigi her biri yekdigerinden kiymetli 50den fazla kitap, Onun basarilarini taçlandiran çalismalardir.

Pasamiz; kurtulustan kurulusa, kurulustan kalkinmaya, Kürt ve Ermeni meselesinden egitime kadar her sâhada düsünmüs, ve çözümler üretmistir.

Gerek askeri, gerekse sivil hayatta, yetim çocuklarin yetistirilmesi, meslek sâhibi insanlar olarak cemiyete kazandirilmasi, kimsesiz kalan Ermeni çocuklarinin yurtlara yerlestirilmesi, Karabekir Pasaya ayri bir ihtisam kazandirmistir.

Her yönüyle Kazım Karabekir isimli kitapta, Karabekir Pasa hakkinda akla gelebilecek bütün sorular, hakkinda yazilmis bütün kitaplar, tezler ve makaleler, kili kirk yararak incelenmek suretiyle cevaplandirilmistir.

Denilebilir ki Kâzim Karabekir Pasa ile alakali hiçbir bilgi, bu kitabin disinda birakilmamistir.

Hacmi mütevâzi, muhtevâsi dolgun bu eser; Türkiyenin kalkinmasina ve her yönüyle gelismesine katkida bulunmayi kendilerine ideal olarak seçen gençlere örnek teskil edecek bir sahsiyeti tanitan basucu kitabidir.

Sayfa:
456 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x23.50 cm
Basım Yılı:
Şubat 2018
Barkod:
9789754513684