%
25
İNDİRİM

Hz. Ali - Süleyman Ateş - Yeni Ufuklar Neşriyat

İNDİRİMLİ
9786054474165
%
25
İNDİRİM
59.00 TL
44.25 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +8,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Hz. Alî, Hz. Peygamberin babası Abdullahın öz kardeşi olan ve ömrü boyunca Hz. Muhammedi himaye eden Ebu Talibin oğludur. Çocukluğunda Peygamberin, bakımını üstlendiği, Hz. Muhammede peygamberlik geldiğinde henüz on yaşında bulunan Alî ilk Müslüman olma şerefi yanında Peygamberin en sevdiği kızı Fatıma ile evlenmek suretiyle de Peygambere damat olma şerefine de ermiştir. Hz. Peygamber, Allahın aslanı dediği Alînin aynı zamanda ilim ve hikmet kapısı olduğunu vurgulamış, ona olan sevgisini: Ben kimin efendisi isem, Alî de onun efendisidir hadisiyle belirtmiştir.

Üstlendiği idârî ve askerî görevler pek mühimdir. Tebûk seferi sırasında Medînede kalarak Peygambere vekâlet etmiştir. Fedekte Yahudilere karşı olan harbi, Yemene yapılan seferi, kumandan sıfatıyla bizzat sevk ve idare etti. Sivil hayatta en mühim görevi vahiy kâtipliğiydi. Bu arada, Hazreti Peygamberin muhtelif hükümdarlara, dînî reislere ve kabîle şeflerine gönderdiği dine davet mektuplarının hazırlanmasında en çok emeği geçenler, Hazreti Alî ve Zeyd ibn Sâbittir.

Hicretin dokuzuncu senesinde, Minâdaki hacılara 9. (Berâe) sûresinin ilk yedi âyeti kerimesini ilk defa okumakla vazifelendirilen odur.

Hazreti Peygamber, tarihin akışını değiştiren yolculuğuna çıkıp Mekkeden gizlice hicret ederken, nezdinde bulunan emanetleri sahiplerine iade etmesi vazifesiyle Hazreti Alî’yi evinde bırakmıştı. Gerek bu tehlikeli vazifeyi, gerekse müteakiben kendisine tevdi edilen işleri büyük bir cesaret ve kahramanlıkla yerine getirmiş olması dolayısiyle ona: “Esedullâhil-ğâlib” (Allahın yenilmez aslanı) ismi verilmiştir. Bedir, Hayber ve Huneyn onun bu sıfatının en parlak şekilde tezâhür ettiği gazvelerdir.

Ebubekir, Ömer ve Osman dönemlerinde her üç halifeye de danışmanlık yapan ve yargı görevini de yürütmüş olan Alî, Osmanın öldürülmesinden sonra ashabın oybirliğiyle halife seçildi. O sıralarda İslam coğrafyasında başlamış olan huzursuzluk Halîfe Osmanın öldürülmesiyle sonuçlanmıştı. İşte Alî, kendisini bu huzursuzlukların çalkandığı ortamda buldu. Kendisine beyat etmiş olan yakın akrabası, dostu olan Zübeyr, Talha ve Hz. Âişe ile birlikte Osmanı öldürenlerin kendilerine teslim edilmesi davasıyla Alîye karşı isyan başlattılar. Beri yandan Şam valisi Muaviye de valilikten azledilişini içine sindiremeyerek yine Osmanın katillerinin kendisine teslim edilmesi savıyla Alîye karşı çıktı. Böylece Ali, bir yandan Âişe, Talha ve Zübeyr isyanıyla, bir yandan da Şam valisi Muaviye isyanıyla boğuşmak zorunda kaldı. Beş yıla yakın Halifeliği döneminde hep isyanlarla boğuşmak zorunda kalan, üstelik kendi askerlerinden de vefasızlık gören Hz. Alî iktidarı döneminde hiç rahat etmemiş; bazı vefasızlıklar yüzünden halktan bıkmış ve Ben bunlardan bıktım, bunlar da benden bıktılar. Rabbim beni bunlardan kurtar! diye dua edecek duruma gelmişti.

Marka:
Yeni Ufuklar Neşriyat
Yazar:
Süleyman Ateş
Sayfa:
850 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Haziran 2017
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 44.25 TL 44.25 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 44.25 TL 44.25 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 44.25 TL 44.25 TL
2 Taksit 44.25 TL 44.25 TL

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 44.25 TL 44.25 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit sayısı Taksit Tutarı Toplam
Tek Çekim 44.25 TL 44.25 TL
2 Taksit 22.13 TL 44.25 TL
3 Taksit 15.34 TL 46.02 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 44.25 TL
Havale / Eft 44.25 TL
Posta Çeki 44.25 TL
Kapıda Ödeme 52.25 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +8,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

Kampanyalı taksitler koyu renk ile gösterilmektedir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 10 TL ve üzerinde olmalıdır.

Paraf, World ve Maximum'a kredi kartlarına özel vade farksız 2 Taksit İmkanı.

Bonus Kredi Kartları: Garanti Bankası, TEB, ŞekerBank, ING Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Burgan Bank, A Bank, Fibabanka ve Bonus Logolu Kredi Kartları.

Maximum Kredi Kartları: Maximum Kart, Maximum Logolu Ziraat Bankası Kredi Kartları.

Paraf Kredi Kartları: Paraf Logolu Halk Bankası Kredi Kartları.

Worldcard Kredi Kartları: TEB, AnadoluBank ve VakıfBank Kredi Kartlarıda WorldCard özelliklerine sahiptir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Yeni Ufuklar Neşriyat