İbnül Arabi - Sayılar ve Rüyalar - Osman Nuri Küçük - Nefes Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9786059901192
%
25
İndirim
38.00 TL
28.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

İbnül Arabi - Sayılar ve Rüyalar - Osman Nuri Küçük - Nefes Yayıncılık

İnsanoğlu, eşyayı ölçme girişiminin sonucunda sayıyı fark eder, daha sonra alemin sayısal bir düzen üzerine kurulu olduğunu anlar. Her toplumun sayıyı düşünüp sembolleştirmesi, bu bilginin Allah vergisi olarak doğamızda var olduğuna işaret etmektedir. Sayılar, alemin kozmik dilidir. Bu yüzden evrendeki varlıkların sırrı, bu dilin çözülüp anlaşılmasıyla bilinebilir. Nitekim İbnül-Arabi de sayının ilahi mertebeden sırlar taşıdığını belirtmekte ve sayının ilkelerinden hareketle varoluşun ilâhi sırlarının bilinebileceğini düşünmektedir.

Rüya ise insanı, onun ruhsal dünyasını ve bilinçaltını anlamada başvurulan kadim metotlardan biridir. İbnül-Arabi rüyaların tabirini varlık mertebeleri anlayışıyla açıklamaktadır ve onun düşüncesinde rüya, insanın varoluş serüvenine dair mühim ipuçları barındıran hakikatler içermektedir.

Birinci bölümünde İbnül-Arabinin rüyalara dair yaptığı değerlendirmeler, ikinci bölümünde ise sayı ile varlık arasında kurulan irtibat üzerinde durulan İbnül-Arabi - Sayılar ve Rüyalar isimli bu eser, İbnül-Arabinin sayıları ve rüyaları nasıl bir irtibat üzerinden ele aldığını anlamamızda oldukça aydınlatıcı ve bilgilendiricidir.

Sayfa:
160 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2016
Barkod:
9786059901192
Nefes Yayıncılık