İman ve İslam Atlası - Necip Fazıl Kısakürek - Büyük Doğu Yayınları

%
10
İNDİRİM
9786059535021
%
10
İndirim
90.00 TL
81.00 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Son dönemlere ait alışılmış din kitaplarının çok dışında bir anlayış ve anlatışla kaleme alınmış, şekille ruhu, amelle hikmeti birbirine emdirmek gayesi etrafında, en emin ilmihalle en şaşmaz tefekkürü birleştirme iddiasında büyük eser.

1960-61 hapsinde yazmaya başlayıp 20 yıl müddetle şeklini bulamadan bir rüşeym (protoplazma) halinde içinde yaşattığı bu eseri 1981 senesinde tekrar ele alır. Eseri ve eserle yapmak istediği şeyi şöyle anlatır:

İman ve İslam Atlası, her biri aynı kaynaktan tas dolduran kitaplara nispet, doğrudan doğruya ve en az vasıta kullanarak o kaynağa diz üstü abanma ve suyuna avuç açma vakıasıdır; ve bundan sonra Hak ne nasip eder, bilemem, bütün eserlerimi tamamlayıcı mahiyettedir.

Tarife yazmak yerine gayeyi öziyle ruhlara sindirmek, reçete yerine manada ilacın kendisini tattırmak... Buna çalıştım. Ve bu aziz davayı papağan ağızlardan kurtarmak...

İskeletsiz vücud olmaz ya; bir de iskelet üzerine vücudu ve uzuvları kul çapında yerleştirebilmek var... Peteği dosdoğru çizdikten sonra onu en halis balla doldurmak... Asırlardır hakkiyle yapılabildiğini sanmadığım bu cehd üzerinde başarı derecemi, tam 45 yıldır Büyük Doğu teknesinde hamurunu yuğurmaya çalıştığım yeni iman ve islam nesli tayin edecektir.

O olmasaydı oluşun olmayacak olduğu, Kainatın Efendisine salat ve selam olsun!..

Allah, Sevgilisinin ümmetine 15. İslam Asrının birinci yılından ileriye, yeni bir anlayış, duyuş, görüş ve oluş nasip etsin...

Marka:
Büyük Doğu Yayınları
Yazar:
Necip Fazıl Kısakürek
Sayfa:
727 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.50 cm
Basım Yılı:
Ocak 2017