İnşaat Mühendisliğine Giriş - Cüneyt Yavuz - Nobel Akademik Yayıncılık

%
10
İNDİRİM
9786254273377
%
10
İndirim
182.00 TL
163.80 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

İnşaat Mühendisliğine Giriş - Cüneyt Yavuz - Nobel Akademik Yayıncılık

Latince ingenium ve ingeniare kelimelerinin birleşiminden türetilmiş bir kelime olan ve “zekice bir şeyleri tasarlamak” anlamına gelen mühendislik; insanların yaşamlarını kolaylaştıran, yaşam kalitesini ve güvenliğini artıran yapıları, makineleri, cihazları, donanım ve yazılım sistemlerini, malzemeleri ve ilgili süreçleri tasarlamak ve inşa etmek için ekonomik, sosyal ve çevresel bilgileri matematiksel ve bilimsel metotlarla sentezleyerek bunların uygulamaya konulması sanatı, disiplini ve mesleğidir.
Medeniyet mühendisliği anlamına da gelen inşaat mühendisliği tasarım ve uygulamaları ise insanlık tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Geçmişte barınma, beslenme, yırtıcılardan ve çevresel etkilerden korunma amacıyla yapılar inşa edilmiştir. Günümüzde ise inşaat mühendisleri güvenlik, ekonomi ve işlevsellik parametrelerini farklı kriterlere göre optimum seviyede bir araya getirerek düşük maliyetli, etkin güvenilir ve işlevsel yapılar yapılmasında önemli bir role sahiptir.
Bu kitap inşaat mühendisliği kapsamında yer alan temel hesap yöntemleri ile en güncel ve yenilikçi yapım tekniklerini birlikte irdelemekle hem iyi bir ders kitabı hem de faydalı bir kaynak özelliği taşımaktadır. Kitap içeriğindeki önemli, güncel ve anahtar niteliğindeki bilgiler, inşaat mühendisi adayları için yakın gelecekte yapacakları işleri daha teknik şekillerde ifade edebilme ve mühendislik bağlamında sağlam bir öz güven kazanabilme yolunda iyi bir başlangıç olacaktır.

Yazar:
Sayfa:
258 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2022
Barkod:
9786254273377